موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/137194 :کد

جنایت تازه سعودی ها؛

حمله مرگبار به بازاري در تعز یمن؛ بيش از صد شهيد و زخمي

  ﺳﻪشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۶ — ۲۰:۴۲
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -حمله مرگبار به بازاري در تعز یمن؛ بيش از صد شهيد و زخمي

جنبش انصارالله: کشتار امروز در تعز همچون کشتارهاي سابق گواهي بر شکست بزرگ نظام سعودي و کساني است که با اين نظام همراه شده اند.

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از واحد مرکزی خبر، دفتر وزارت بهداشت در استان تعز يمن اعلام کرد، در پي حمله هوايي متجاوزان به بازاري شلوغ در منطقه الحيمه در شهرستان تعزيه استان تعز، بيش از صد شهيد و زخمي به بيمارستان هاي این استان منتقل شدند.

 

وزارت دفاع يمن اعلام کرد: در جنگ تجاوزگرانه ضد يمن به ائتلاف سعودي _ آمريکايي هم خسارت هاي سنگيني وارد شده است. در اين جنگ، بيش از هزار و دويست تانک و خودرو، دوازده بالگرد آپاچي، پنج فروند هواپيماي اف پانزده و اف شانزده و بيش از بيست پهپاد تهاجمي و 10 کشتي و ناوچه و صدها پايگاه نظامي در جيزان، نجران و عسير منهدم شده است.جنبش انصار الله در واکنش به جنايت امروز متجاوزان در شهرستان تعزيه استان تعز يمن، اعلام کرد کشتار امروز در تعز همچون کشتارهاي سابق گواهي بر شکست بزرگ نظام سعودي و کساني است که با اين نظام همراه شده اند.
اين جنبش، چنين جناياتي را بيانگر سبک شمردن جان مردم يمن دانست و افزود نظام سعودي با پول مواضع سازمان ملل متحد را خريداري مي کند.وزارت حقوق بشر يمن اعلام کرد سکوت سازمان ملل متحد در برابر جنايات متجاوزان در يمن، به اين معني است که اين سازمان بين المللي در کشتار مردم يمن با متجاوزان همدست است.


این وزارتخانه، سازمان هاي حقوقي را به برخورد سياسي با جنايات متهم کرد و افزود، اين جنايات بايد در دادگاه ملي کشور بررسي شود و در اين زمينه نبايد دل در گرو دنياي خارج داشت.وزارت حقوق بشر يمن در ادامه، نماينده آمريکا در سازمان ملل متحد را متهم کرد که در محافل بين المللي با عربستان و رژيم اسرائيل همراه است.عبدالحکيم الکحلاني سخنگوي وزارت بهداشت يمن نیز گفت: از سکوت جامعه جهاني در برابر کشتارهاي ائتلاف سعودي در يمن تعجب مي کنيم.انجمن علماي يمن با محکوم کردن کشتار امروز در استان تعز، اظهار داشت، کشتار زشتي که متجاوزان مرتکب شده اند نقض آشکار تمامي ارزشها، آموزه هاي اديان آسماني، اصول و قوانين انساني است.

شوراي همبستگي مردمي قبايل يمن اعلام کرد به شديدترين شکل ممکن، اقدام متجاوزان سعودي را در کشتار مردم بيگناه يمن در بازار الحيمه در تعز محکوم مي کنيم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :