موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/137210 :کد

حملات بی‌امان ائتلاف سعودی علیه یمنی‌ها؛۲۲۵ کشته وزخمی در ۴روز

  چهارشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۶ — ۱۰:۳۴
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -حملات بی‌امان ائتلاف سعودی علیه یمنی‌ها؛۲۲۵ کشته وزخمی در ۴روز

در حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی به شهرهای تعز، صنعا و حدیده ۲۲۵ تن کشته و زخمی شدند.

به گزارش تحلیل ایران،منابع پزشکی یمنی اعلام کردند که در حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی به شهرهای تعز، صنعا و حدیده بیش از ۱۳۰ تن کشته و زخمی شدند.در این حملات در بازار روز "شهره" در تعز ۲۴ تن شهید و بیش از ۸۰ تن زخمی شدند.

 

در استان حدیده در غرب یمن نیز در حمله جنگنده‌های ائتلاف به یک مزرعه یک خانواده ۱۴ نفره کشته شدند. به گفته مسؤول بخش بهداشت تعز، بسیاری از اجساد تکه تکه شده‌اند، به طوریکه برای خانواده‌هایشان قابل شناسایی نیستند.این در پی سلسله جنایت‌های دو روز گذشته جنگنده‌های ائتلاف بوده است.در جنایت اول ائتلاف سعودی ۱۱ تن کشته و چهار تن زخمی شدند این حمله در محله‌های مسکونی صنعا رخ داد.

 

در جنایت دوم هشت تن از جمله چهار زن کشته شدند این حمله در دو مزرعه در شهرستان زبید در حدیده رخ داد.در جنایت سوم جنگنده‌های ائتلاف ساختمان گمرک را در ذمار هدف گرفتند که طی آن چهار تن کشته و ۵۵ تن زخمی شدند.در جنایت چهارم نیز در حمله جنگنده‌های ائتلاف به مزرعه‌ای در شرق قطابه در شهرستان خوخه شش کشاورز کشته شدند.از سوی دیگر ارتش و کمیته‌های مردمی در واکنش به حملات ائتلاف متجاوز، تجمعات نیروهای دولت مستعفی یمن در غرب مأرب و مناطق مرزی با عربستان در عسیر را هدف قرار دادند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :