موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/137272 :کد

آیت‌الله نوری همدانی:

دولت باید تابع ولایت فقیه باشد

  شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ — ۱۳:۵۵
تعداد بازدید : ۳۲۱   
 تحلیل ایران -دولت باید تابع ولایت فقیه باشد

«دولت نبایدگزینشی ازمباحث امام راحل به نفع اهداف خوداستفاده کند.دولت مدتی به برجام چسبید،هرچه ولایت فقیه فریادزدشماگوش ندادید.ولایت فقیه درباره تولیدواشتغال حرف زدند،فقط گفتیدچشم؛ولی درعمل کاری نکردید.

به گزارش تحلیل ایران،آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر شنبه (۹ دی) در دیدار با جمعی از فرماندهان ناجا گفت: امروز روز ۹ دی و از ایام‌الله است، باید قدر نعمت‌های الهی را دانست و شکرگزار بود و اگر انسان نسبت به نعمت‌های الهی شکرگزار نباشد و کفران کند، براساس فرموده قرآن به درد سختی گرفتار خواهد شد.وی افزود: از دیگر رسالت‌های انسان، شناخت خدا و ولایت است. براساس مبانی دینی، ولایت بالاترین نعمت است و ولایت بود که باعث حدوث انقلاب و نظام شد.

 

این مرجع تقلید بیان کرد: نباید تاریخ و حماسه ۹ دی را فراموش کرد. در آن روز افرادی با حمایت غربی‌ها شعارهای «نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران» سر می‌دادند و حتی حرمت عزای سیدالشهداء (ع) را نگه نداشتند و شعار «مرگ بر ولایت فقیه» فریاد زدند.آیت‌الله نوری همدانی اظهار کرد: در آن روز اتفاق دیگری افتاد، مردم متدین ایران به میدان آمده‌اند و طومار فتنه‌گران را درهم پیچیدند، ولی مسئله مهم این است که باید از تاریخ عبرت گرفت و نسبت به فتنه و برنامه دشمن هوشیار بود.وی افزود: در طول تاریخ باطل مقابل حق ایستاد و الان نیز این گونه است و نباید فراموش کرد این تقابل حق و باطل همیشگی است و دشمن دست از فتنه خود علیه حق برنخواهد داشت، ولی باید هوشیار باشیم.

 

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه حماسه ۹ دی پیام‌هایی داشت گفت: مهمترین پیام حماسه ۹ دی، حفظ نظام و ارکان انقلاب یعنی اسلام، ولایت فقیه و پیروی از ولی‌فقیه و حفظ خون شهداء است.این استاد حوزه تاکید کرد: مسئولین و جامعه اسلامی در برابر خون شهداء مسئول‌اند و نباید کاری کنند تا خون شهدا پایمال شود. مسئولین به خواسته‌های مردم توجه کنند؛ گرانی و عدم اشتغال، پدر مردم را در آورده است؛ باید مشکلات مردم را حل کرد.آیت الله نوری همدانی اظهار کرد: مطلب بعدی این است در کشور افرادی مال‌باخته هستند و پولی در صندوق گذاشته‌اند، مال‌شان از دست‌شان رفته است، اینها به چه کسی پناه ببرند؟ باید دولت مشکلات این مال‌باختگان را حل کند.

 

این مرجع تقلید افزود: دولت باید تابع ولایت فقیه باشد، نباید گزینشی از مباحث امام راحل به نفع اهداف خود استفاده کند. دولت مدتی به برجام چسبید، هرچه ولایت فقیه فریاد زد شما گوش ندادید. ولایت فقیه درمورد تولید و اشتغال حرف زدند، فقط گفتید چشم؛ ولی در عمل کاری نکرده‌اید. دولت در عمل کاری برای جامعه اسلامی نکرده است.وی بیان کرد: الان حرکت‌هایی در شهرها به وجود آمده و باعث امیدواری دشمن شده است. به مردم می‌گویم مواظب باشید، خواسته شما مردم حق و درست است. اجازه ندهید دشمن از حرکت شما مردم سوءاستفاده کند و سوار بر موج شود.

 

آیت الله نوری همدانی گفت: نباید به بهانه مختلف نظام و انقلاب را زیر سؤال برد. باید بین خواسته ها و نظام و ارکان انقلاب تفکیک قائل شد. علما و مراجع با شما هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :