موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/137308 :کد

ژاپن در حال بررسی ۴ سناریوی احتمالی جنگ در شبه جزیره کره

  یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ — ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -ژاپن در حال بررسی ۴ سناریوی احتمالی جنگ در شبه جزیره کره

خبرگزاری رسمی ژاپن گزارش داد، همانطور که آمریکا حمله‌ای پیشگیرانه علیه پیونگ یانگ را در نظر دارد، توکیو نیز درگیری نظامی میان کره جنوبی و کره شمالی را رد نمی‌کند.

به گزارش تحلیل ایران،دولت ژاپن در حال بررسی چشم‌اندازهای یک جنگ تمام عیار در شبه جزیره کره است و این موضوعی است که در چارچوب کاری شورای امنیت ملی ژاپن و با حضور شینزو آبه، نخست وزیر این کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد.خبرگزاری کیودو گزارش داد، توکیو به بررسی اقداماتی از سوی نیروهای دفاعی این کشور در صورت بروز جنگ در شبه جزیره کره می‌پردازد.

 

این خبرگزاری در ادامه گزارش خود آورده است، ژاپن حق استفاده از مکانیسم جامع امنیتی را دارد و در صورت بروز جنگ در منطقه از حمایت و پشتیبانی آمریکا نیز بهره‌مند می‌شود. دولت ژاپن در حال بررسی چهار سناریو برای عملیات نظامی در شبه جزیره کره است.

 

این خبرگزاری همچنین آورده است که این سناریوها شامل اقدامات خصمانه میان نیروهای مسلح کره جنوبی و کره شمالی، حمله پیشگیرانه آمریکا علیه پیونگ یانگ، حمله نیروهای کره جنوبی به همسایه شمالی و حمله موشکی پیونگ یانگ علیه ژاپن هستند.در یک سال گذشته، اوضاع در شبه جزیره کره رو به وخامت گذاشته و کره شمالی یک موشک بالستیک را آزمایش کرده و یک آزمایش اتمی در سپتامبر ۲۰۱۷ نیز انجام داد.اقدامات کره شمالی باعث انتقادهایی از سوی جامعه بین‌الملل شده و فشارها بر کره شمالی افزایش یافته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :