موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سکه و ارز

a/137351 :کد

طبق گزارش؛

جدیدترین قیمت‌ها از بازار سکه و دلار

  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ — ۲۱:۴۵
تعداد بازدید : ۳۲۲   
 تحلیل ایران -جدیدترین قیمت‌ها از بازار سکه و دلار

در هیاهوی ناامنی‌های ایجادشده در کشور، تلاطم‌های ارزی نیز تشدید شده که به‌موجب آن آرامش بازار طلا و سکه برهم خورده است تا جایی که سکه در حراج بانک کارگشایی یک‌میلیون و ۵۲۳هزار تومان فروش رفت.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم، بعد از اغتشاش‌های اخیر در کشور که از سوی افراد سودجو شکل گرفت، بازارهای اصلی اقتصاد تحت تأثیر زیادی قرار گرفته‌اند تا جایی که در بازار طلا و ارز نوسانات شدید ثبت شده است.

 

در بازار ارز نرخ‌ها سکون نداشته و هر لحظه تغییر می‌کند؛ در بالاترین قیمت‌ها دلار در بازار آزاد 4310 تومان ثبت شد. البته در بازار سکه نیز گزارش‌ها حاکی از تغییرات لحظه‌ای است. بسیاری از فعالان بازار می‌گویند سکه و ارز در بازار موجود نیست و به همین دلیل قیمت‌ها سیر صعودی را پیش گرفته است.اما نکته اینجاست که درحالی سکه‌فروش‌ها از نبود سکه در بازار سخن می‌گویند که در حراج بانک کارگشایی طی هفته‌های اخیر، بیش از 110 هزار قطعه سکه به فروش رسیده و وارد بازار شده است.

 

ولی به‌نظر می‌رسد این روزها خریداران سکه‌های حراجی بانک مرکزی، سکه‌هایشان را دپو کرده و در تلاش هستند تا با کمبود سکه تعادل بازار را برهم زده و قیمت‌ها را صعودی کنند.خبرهای رسیده به تسنیم حکایت از آن دارد، که یک نفر پشت تمام خریدهای حراج بانک مرکزی است! امروز نیز این فرد از طریق واسطه‌های خود در سالن حراج بانک کارگشایی در حال خرید سکه با قیمت یک میلیون و 523 هزار و 800 تومان است.این درحالی است که بانک مرکزی قیمت پایه حراج سکه را یک میلیون و 220 هزار تومان اعلام کرده بود.به گزارش تسنیم، در بازار سبزه‌میدان هم‌اکنون هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید یک‌میلیون و 492 هزار تومان، سکه تمام‌بهار طرح قدیم یک‌میلیون و 440 هزار تومان، نیم‌سکه 730 هزار تومان، ربع‌سکه 426 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 277 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

 

** نکته مهم در قیمت‌های امروز سکه، این است که سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با رشد عجیبی پیشتاز بازار است و هر لحظه نرخش تغییر می‌کند.هر اونس طلا در بازار جهانی 1302.8 دلار و هر گرم طلای 18عیار در بازار داخلی 136 هزار و 620 تومان فروخته می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :