موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/13745 :کد

0

اهتمام به پرداخت زکات مایه آبروی نظام در بین کشورهای اسلامی

  چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۲:۵۲
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -اهتمام به پرداخت زکات مایه آبروی نظام در بین کشورهای اسلامی

رئیس عالی شورای زکات کشور گفت: اهتمام به پرداخت زکات در ایران مایه آبروی نظام جمهوری اسلامی در بین کشورهای اسلامی است.

رئیس عالی شورای زکات کشور گفت: اهتمام به پرداخت زکات در ایران مایه آبروی نظام جمهوری اسلامی در بین کشورهای اسلامی است.

 

به گزارش تحلیل ایران،، آیت الله حسن عالمی چهارشنبه شب در آیین نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و گردشگری شکرانه زکات خرما در آبپخش افزود: خرما اولین محصولی که آدم برای ادامه زندگی خود به آن دسترسی پیدا کرد یکی از محصولات ارزشمند جهان آفرینش است و فواید ارزشمندی در این میوه وجود دارد.
وی با اشاره به سخنی از ابن خلدون اشاره کرد: برترین روییدنی های زمین خرما و تاک است که در فقه اسلام و سیره عملی اهل بیت (ع) از جمله موارد مشمول زکات است.
رئیس عالی شورای زکات کشور یادآورشد: پیامبر اسلام(ص) از خرما بسیار تمجید کرده و از روحانیون می خواهم احادیث و روایات مربوط به خرما را از احادیث اسلامی استخراج کرده و برای مردم بازگو کنند.
عالمی اضافه کرد: زکات از فرایض مهم دین اسلام است که آثار و برکات فراوانی به همراه دارد و در روایات اسلامی داریم که اگر همه زکات پرداخت کنند فقیری در جامعه باقی نمی ماند.
وی گفت: زکات ننگ فقر را از کشورهای اسلامی بیرون می برد و سبب می شود که همه بندگان خدا از نعمت های الهی بهره مند شوند.
این مقام مسئول افزود: زکات اگر درست پرداخت شود محصولاتی که مشمول زکات می شوند از آغاز در برابر آفات و بلایا مصون می مانند و در روایات اسلامی بسیار به این امر تاکید شده است.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: همه مسئولان و مردم باید برای احیای این فریضه الهی در جامعه تلاش کنند و از همه ظرفیت ها در این راستا استفاده کنیم.
وی افزود: فریضه زکات باید در جامعه به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و در بین مردم این باور تقویت شود که زکات مایه خیر و برکت در زندگی است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر نیز گفت: شورای زکات این استان از سال 84 فعالیت خود را آغاز کرده و در دوره 10 ساله فعالیت شورا شاهد جمع آوری 80 میلیارد ریال زکات در گستره استانی بوده ایم.
احمد لطفی افزود: فقرزدایی، توانمندسازی اقشار نیازمند و اجرای پروژه های عمرانی عام المنفعه از جمله هزینه کردهای زکات در استان بوشهر است.
وی با اشاره به تعداد پروژه های عام المنفعه زکات در استان بوشهر گفت: در سال های اخیر 272پروژه عام المنفعه همانند ساخت مسجد، حسینیه ، جاده های بین مزارع از محل اعتبارات زکات در این استان به بهره برداری رسیده است
در پایان این مراسم از زکات دهندگان برتر استان بوشهر تجلیل شد.
آبپخش از توابع شهرستان دشتستان و یکی از قطب های تولید و بسته بندی خرما در استان بوشهر به شمار می رود.


منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :