موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/137453 :کد

مرگ نوه ۱۲ ساله اسامه بن لادن

  شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ — ۱۱:۵۶
تعداد بازدید : ۴۴۶   
 تحلیل ایران -مرگ نوه ۱۲ ساله اسامه بن لادن

بر اساس نامه حمزه بن لادن که توسط ناظران فعالیت گروه‌های تروریستی منتشر شده، پسرش "اسامه بن حمزه بن لادن" جان خود را از دست داده است.

به گزارش تحلیل ایران،حمزه، پسر اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده، پسر 12 ساله‌اش را "فرزند قهرمان" و "شهید" خواند اما دلیل مرگ او را ذکر نکرده است.در گزارشی که از منابع تروریستی به دست آمده مشخص شده که نوه اسامه بن لادن در یک حمله هوایی در مرز افغانستان و پاکستان کشته شده اما سایرین می‌گویند، احتمال مرگ او به دلیل بیماری بیشتر است.این نامه که از جانب بازوی تبلیغاتی القاعده و "جبهه رسانه اسلامی جهانی" ترجمه شده، خطاب به خانواده بن لادن نوشته شده و از جانب "Jihadoscope" ناظر فعالیت‌های سایبری تروریست‌ها در توییتر و فضای مجازی منتشر شده است.

 

حمزه بن لادن در نامه خود نوشت: شهادت فرزند قهرمانمان و نوه آن مرد شجاع را به خود و به شما تسلیت می‌گوییم.وی گفته که، فرزندش که به یاد پدرش نام اسامه را به او نهاده بود، "معمولا در بازی‌هایش با سایر کودکان، دراز می کشید، چشمانش را می‌بست، به آرامی لبخند می‌زد و صحنه شهادت خود را تقلید می‌کرد. وی افزود، این پسربچه در اثر مرگ پدربزرگش به قدری متاثر شد که انتظار آن را نداشتیم.با این حال شبکه خبری عربستانی "العربیه"، به نقل از منابع خود اعلام کرد، به احتمال زیاد مرگ این پسر به دلیل بیماری‌ای بود که سال گذشته به آن دچار شد و اقدامات درمانی مناسبی را دریافت نکرد.اما وبسایت خبری "عربی 21" ادعاهایی را در خصوص کشته شدن او در یک حمله هوایی در پایگاه القاهده گزارش کرده است.

 

در میان نگرانی‌ها در خصوص تبدیل شدن حمزه بن لادن به رهبر یا یکی از شخصیت‌های برجسته القاعده، سال گذشته وی به فهرست سیاه مبارزه با تروریسم آمریکا اضافه شد. در ماه نوامبر وی از گروه‌های تروریستی درخواست کرد که انتقام مرگ پدرش در حمله آمریکا را بگیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :