موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش

a/137507 :کد

بنیاد ملی نخبگان منتشر کرد؛

تازه ترین آمار وضعیت مهاجرت ایرانیها به آمریکا

  یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ — ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -تازه ترین آمار وضعیت مهاجرت ایرانیها به آمریکا

بنیاد ملی نخبگان گزارش سالیانه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA)، در خصوص آمار مهاجرت کشورها را منتشر کرد. طبق این گزارش ایران در میان ۱۰ کشور دنیا با کمترین آمار مهاجرت به خارج قرار دارد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از بنیاد ملی نخبگان، گزارش سالیانه آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (THE CIA WORLD FACTBOOK ۲۰۱۶) در ارتباط با آمار مهاجرت کشورها منتشر شد.براساس گزارش سازمان سیا، جمهوری اسلامی ایران با نسبت ۰.۰۷ نفر مهاجر به ازای هر هزار نفر جمعیت، در جمع ۱۰ کشورجهان با کمترین آمار مهاجرت به خارج قرار گرفته است.

 

طبق این گزارش،  کشورهای سوریه با نسبت  ۱۹.۷۹، اردن با ۱۳.۲۴ و مالدیو با ۱۲.۶۸ در صدر فهرست کشورهای مهاجرفرست در دنیا قرار گرفته‌اند.در این میان کشورهای قطر و لوکزامبرگ به ترتیب با نسبت‌های ۲۲.۳۹ و ۱۷.۱۶ در صدر کشورهای جذب کننده‌های مهاجر به نسبت جمعیت خود به ازای هر هزار نفر قرار دارند.در این گزارش عدد مهاجرت از ایران نسبت به سال (۲۰۱۵) از ۰.۰۸ به ۰.۰۷ کاهش یافته و میزان مهاجرفرستی عربستان ۰.۵۵ عنوان شده است. (چیزی معادل هشت برابر ایران به نسبت جمعیت به ازای هر هزار نفر).طی ماه گذشته آمار و اسناد معتبر در خصوص کاهش مهاجرت مغزها در ایران برگرفته از منابع معتبر و از سوی سازمانهای بین المللی منتشر شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :