موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/137653 :کد

شب وحشت در هاوایی با آژیر حمله موشکی کره‌شمالی

  یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ — ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -شب وحشت در هاوایی با آژیر حمله موشکی کره‌شمالی

مقام‌های ایالت هاوایی آمریکا "به طور تصادفی" اقدام به ارسال هشدار حمله با موشک هسته‌ای به این مجمع الجزایر کرده و باعث وحشت و سردرگمی فراوان مردم شدند.

به گزارش تحلیل ایران،مقام‌ها گفتند هشداری که درخصوص حمله هسته‌ای به هاوایی منتشر شد اشتباه بوده است.در این هشدار که با پیام کوتاه به تلفن‌های همراه فرستاده شد نوشته شده بود:"یک موشک بالستیک شلیک شده به سمت هاوایی ما را تهدید می‌کند. در جستجوی فوری پناهگاه باشید. این یک مانور نیست."این در حالی است که این هشدار باعث وحشت و سردرگمی بسیاری در میان مردم هاوایی و شبکه‌های اجتماعی شد.

 

براساس گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد برخی از مردم به حدی دچار وحشت شدند که تا مدتی در جوی آب پناه گرفته بودند.همچنین خط تلفن‌های اضطراری به حدی اشباع شد که تقریبا مسدود شدند.یکی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی نوشت: قطعا این ۲۲ دقیقه وحشتناک‌ترین زمان عمر من بود و من حتی نتوانستم اپراتور تلفن اضطراری ۹۱۱ وصل شوم و ما دائما صدای آژیر خطر می‌شنیدیم.این در حالی است که کمی بعد از آن مقام‌های سازمان دفاع مدنی هاوایی در پیامی مجدد به مردم اطمینان دادند که پیام اول اشتباه بوده است اما ظاهرا پیام تصحیح شده با تاخیر طولانی به دست برخی شهروندان رسید.

 

یک کاربر دیگر نیز نوشت: چرا بعد از ۳۸ دقیقه باید اشتباه بودن هشدار اعلام شود. آیا نمی‌توانید این را اصلاح کنید.

 

تولسی گابارد، نماینده ایالت هاوایی در توئیتر تایید کرد: این یک هشدار اشتباه بوده و هیچگونه موشکی در مسیر هاوایی نیست. من نزد مقام‌ها تایید کرده‌ام که هیچ موشکی به سمت ما شلیک نشده است.سازمان مدیریت وضعیت اضطراری هاوایی اعلام کرده که یکی از کارمندانش به هنگام تحویل پست خود دکمه‌ای را به اشتباه در کامپیوتر کلیک کرده که بر اثر آن از طریق موبایل و رادیو تلویزیون به مردم این هشدار اشتباه فرستاده شد.گزارش شده که حتی در بخش‌هایی از هاوایی آژیر خطر هم به صدا درآمد.مدیر سازمان مدیریت وضعیت اضطراری هاوایی به همراه فرماندار این ایالت از بابت این اتفاق عذرخواهی کردند.

 

این هشدار حدود ساعت ۸ صبح به وقت محلی فرستاده شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :