موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/137712 :کد

دیدار موگرینی و رئیس هیات مخالفان سوریه

  ﺳﻪشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ — ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -دیدار موگرینی و رئیس هیات مخالفان سوریه

با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنفرانس مردمی سوریه در سوچی دفتر فرستاده سازمان ملل به سوریه اعلام کرد دی‌میستورا هنوز درباره حضورش در این کنفرانس اظهار نظری نکرده است.

به گزارش تحلیل ایران،فدریکا موگرینی، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مذاکراتی با نصر حریری، رئیس هیئت مذاکره کننده مخالفان سوریه در بروکسل انجام داد.مذاکرات دو طرف یک ماه پس از حضور حریری در ژنو صورت گرفت.حریری هنگام حضورش در ژنو با این هشدار که مذاکراتی تحت نظارت سازمان ملل با هدف دستیابی به راه‌حل سیاسی درباره سوریه به شکل خطرناکی تهدید می‌شود، از جامعه بین‌الملل خواست راه جدیدی برای نجات سوریه پیدا کند.

 

پیشتر استفان دی‌میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه گفته بود، برای برگزاری دور جدید مذاکرات ژنو در نیمه دوم ماه میلادی جاری برنامه‌ریزی می‌کند.از سوی دیگر دفتر دی‌میستورا از هرگونه اظهارنظر درباره اظهارات اخیر دمشق مبنی بر این که دی‌میستورا برای حضور در کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوریه در سوچی تردید دارد خودداری کرد.مایکل کونته، معاون رئیس دفتر دی‌میستورا گفت: هیچ اظهارنظری در این باره نمی‌کنیم.وی تصریح کرد، دفتر سازمان ملل در ژنو همچنان پایبند به موضع ارائه شده از سوی دی‌میستورا در شورای امنیت در ۱۹ دسامبر است.

 

کونته گفت: تاکنون دی‌میستورا درباره حضورش در کنفرانس سوچی در ۲۹ و ۳۰ ماه میلادی جاری اظهار نظر نکرده است. وی همچنین درباره زمان برگزاری نهمین دور از مذاکرات ژنو حرفی نزده و تنها گفته اوایل ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :