موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/137713 :کد

دمشق:

اقدام آمریکا برای استقرار نیرو در مرزهای سوریه به شکست می‌انجامد

  ﺳﻪشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ — ۱۱:۴۸
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -اقدام آمریکا برای استقرار نیرو در مرزهای سوریه به شکست می‌انجامد

معاون وزیر خارجه سوریه تأکید کرد که اقدام آمریکا درباره استقرار نیروی امنیتی در مرز سوریه با ترکیه و عراق شکست خواهد خورد.

به گزارش تحلیل ایران،فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در مصاحبه با المیادین گفت: تصمیم اخیر آمریکا درباره سوریه شکست خواهد خورد همانطور که دیگر اقدامات این کشور در سوریه ناکام ماندند.وی افزود: این اقدام آمریکا برای دمشق غافلگیرکننده نبود. این اقدام با اقدامات اسرائیل هماهنگ است.مقداد تأکید کرد: مردم سوریه تنها کسانی هستند که سرنوشت کشورشان را تعیین خواهند کرد. مردم ما برای شکست توطئه‌های جدید بااراده‌تر و مصمم‌تر شده‌اند. تهدیدات آمریکا هرچه که باشد سوریه به آزادی خاکش از وجود تروریسم و مزدورانش مصمم است.وی گفت: ارتش سوریه قادر است به تمامی خاک این کشور برسد و تمامیت ارضی را پس خواهد گرفت. کسی که فکر می‌کند می‌تواند بر وحدت و تمامیت ارضی سوریه تأثیر بگذارد در توهم به سر می‌برد.

 

مقداد گفت: واشنگتن تاکتیک‌هایی را در پیش گرفته که بر ثبات جهانی تأثیرمی‌گذارد. مواضع روسیه اما جدی است و بیانگر احترام به وحدت سوریه و هماهنگ با مشروعیت بین المللی است. مواضع دمشق و مسکو درباره مخالفت با مواضع آمریکا درخصوص قطعنامه‌های شورای امنیت مطابق است.وی گفت: نیروهای آمریکایی متوهم هستند و دمشق را نمی‌ترسانند. ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در کمین تمامی کسانی هستند که بخواهند به تمامیت ارضی سوریه تجاوز کنند. وجود نیروهای آمریکایی و ترکیه‌ای در سوریه متجاوزانه و غیرقانونی است. مواضع نظام ترکیه نیز تبلیغات رسانه‌ای و غیرشفاف است و این کشور مسئول نفوذ تروریسم در سوریه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :