موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/137873 :کد

کاخ سفید:

پاکستان فورا رهبران طالبان را بازداشت یا اخراج کند

  ﺳﻪشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ — ۱۴:۴۸
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -پاکستان فورا رهبران طالبان را بازداشت یا اخراج کند

واشنگتن از پاکستان خواسته است تا شبه‌نظامیان طالبان را بازداشت یا آنها را از اراضی خودش اخراج کند و نگذارد تا آنها از خاک پاکستان برای حمایت از عملیات‌هایش استفاده کنند.

به گزارش تحلیل ایران،واکنش آمریکا پس از حمله مرگبار به هتل اینترکانتیننتال در کابل مطرح شد که به کشته شدن ده‌ها تن از جمله خارجی‌ها انجامید. طالبان مسوولیت این حمله را بر عهده گرفت و برای بیرون راندن نیروهای بین‌المللی از افغانستان تلاش می‌کند.سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت این حمله اراده ایالات متحده آمریکا را برای حمایت از نیروهای افغان تقویت می‌کند. سندرز گفت: ما از پاکستان می‌خواهیم تا فورا رهبران طالبان را بازداشت یا اخراج کند و نگذارد آنها از اراضی پاکستان برای حمایت از عملیات‌هایشان استفاده کنند. در افغانستان شاهد بودیم که تروریست‌ها به هتلی در کابل حمله کردند. چنین حملاتی علیه غیرنظامیان تنها اراده ما در حمایت از شرکای افغانمان را تقویت می‌کند.

 

پاکستان حمله روز شنبه در کابل را محکوم کرده و بعدا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در پیامی "اتهامات غیر ارادی برخی از افغان‌ها برای نشانه رفتن انگشت اتهام به سوی پاکستان" را رد کرد. او گفت که دولت و مردم پاکستان با دولت و مردم افغانستان ابراز همدردی می‌کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :