موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی خودرو

a/137928 :کد

با امضای قرارداد تولید پنج هزار دستگاه خودرو؛

از سرگیری تولید محصولات ایران خودرو در بلاروس

  چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ — ۱۹:۳۹
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -از سرگیری تولید محصولات ایران خودرو در بلاروس

برپایه قرارداد ایران خودرو و یک شرکت بلاروس که با حضور وزیران صنعت ایران و بلاروس به امضا رسید، مقرر شد تولید محصولات ایران خودرو در بلاروس از سر گرفته شود.

به گزارش تحلیل ایران از شرکت ایران خودرو، در مرحله نخست این قرارداد که در چارچوب چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور در تهران به امضا رسید، تولید سالیانه هزار دستگاه خودروی دنا هدفگذاری شد.برپایه این گزارش، در مرحله بعدی، تولید محصولات دیگر ایران خودرو از جمله دنا پلاس و محصولات آینده ایران خودرو با پلتفرم ملی پیش بینی شده که در پنج سال تولید این سایت به پنج هزار دستگاه خواهد رسید.


طبق این قرارداد ایران خودرو برای نخستین بار به منظور ارتقای کیفیت خدمات پس از فروش و افزایش رضایت مشتریان نهایی، پس از پایان دوره گارانتی محصولات براساس نتایج ارزیابی رضایتمندی مشتریان، یک درصد از هزینه خدمات پس از فروش را به عنوان مشوق به شرکت یونسیون بلاروس پرداخت می کند.برپایه این گزارش، ‌توسعه بازار در کشورهای همسود (CIS)،‌ از طریق تولید محصول در سایت بلاروس و صادرات به این کشورها یکی از اهداف احیای سایت بلاروس قلمداد می شود.تعرفه ترجیحی در کشورهای عضو CIS موجب صرفه اقتصادی در صادرات از بلاروس به این منطقه خواهد شد. محصولات گروه صنعتی ایران خودرو از جمله سمند در بازار این کشور مطلوبیت بالایی دارد و پیش از این چند هزار دستگاه از این خودرو در بلاروس تولید شده است. شب گذشته هشت سند همکاری بین ایران و بلاروس با حضور وزرای صنایع 2 کشور امضا شد که مهمترین آنها امضای نقشه راه و دورنمای همکاری های تهران و مینسک برای سال های 2018 تا 2020 در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، بانکی، کشاورزی، حمل و نقل، علوم و فرهنگ، بهداشت و گردشگری مهمترین سند امضا شده در این کمیسیون مشترک بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :