موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/13793 :کد

0

هشدار رهبر دموکرات ها به جمهوریخواهان

  پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۵:۰۵
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -هشدار رهبر دموکرات ها به جمهوریخواهان

رهبر حزب دموکرات مجلس سنا با بیان اینکه دولت آمریکا تنها چند روز با تعطیلی مجدد بدلیل مشکلات مالی فاصله دارد، گفت: جمهوریخواهان به جای پرداختن به مسائل مهم و حیاتی کشور، تمام تلاش خود را برای تحمیل...

رهبر حزب دموکرات مجلس سنا با بیان اینکه دولت آمریکا تنها چند روز با تعطیلی مجدد بدلیل مشکلات مالی فاصله دارد، گفت: جمهوریخواهان به جای پرداختن به مسائل مهم و حیاتی کشور، تمام تلاش خود را برای تحمیل شکست دیگری به توافقنامه هسته ای ایران به کار بسته اند.

به گزارش ایرنا، «هری رید» روز چهارشنبه در پنجمین نشست بررسی توافقنامه هسته ای ایران و گروه 1+5، پافشاری مخالفان توافقنامه در حزب جمهوریخواه که تا به حال دو نوبت در روزهای اخیر با شکست همراه بوده است را غیرواقع بینی محض خواند و از آنها خواست با قبول واقعیت اجرایی شدن توافقنامه ایران، به حل مسائل مهم داخلی آمریکا بپردازند. 
وی با یادآور شدن تعطیلی نزدیک به یک ماهه دولت فدرال آمریکا بدلیل مشکلات مالی در دو سال گذشته، تصریح کرد: «اقدامات جمهوریخواهان خارج از حد تصور است؛ هفت روز تا تعطیلی دوباره دولت آمریکا زمان باقی مانده است، چرا؟ چون ما دیگر پولی نداریم». 
رهبر حزب دموکرات مجلس سنا، تلاش های جمهوریخواهان را بدلیل آنکه دولت آمریکا تنها چند روز با تعطیلی دوباره بدلیل مشکلات مالی فاصله دارد و هیچ برنامه ای برای جلوگیری از آن در دست نیست، بی خردانه، شرم آور و توهین به مردم آمریکا دانست. 
وی، تلاش مخالفان توافقنامه هسته ای ایران را تکرار تلاش های پیشین حزب جمهوریخواه با دیگر سیاست های کاخ سفید همچون طرح بیمه اوباما - که آنها نیز با شکست روبرو شد - بیان کرد و افزود: تمام این تلاش ها هدر دادن وقت مجلس است و دست آخر نتیجه همان است که در رای گیری های گذشته بدست آمده و این نتیجه تغییر نخواهد کرد. 
مخالفان جمهوریخواه توافقنامه هسته ای ایران در مجلس سنای آمریکا، در هفته گذشته یک بار در رای گیری مستقیم در مورد توافقنامه ایران و روز سه شنبه گذشته با به رای گذاشتن عدم صلاحیت اوباما، در تلاش برای سنگ اندازی در اجرایی شدن توافقنامه و لغو تحریم های ایران برآمدند که این تلاش ها هر دو بار با شکست مواجه شد. 
مخالفان توافقنامه ایران در مجلس سنا بعد از شکست روز سه شنبه و با تغییر استراتژی و ارائه لایحه ی پیشنهادی «میچ مک کانل» رهبر جمهوریخواهان سنا، در تلاشند تا لغو تحریم های ایران را به «رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و آزادی زندانیان آمریکایی در ایران» منوط کنند که این طرح نیز با مخالفت سناتورهای حامی توافقنامه ایران همراه است. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :