موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/137994 :کد

"سامی عنان" احتمالا با محاکمه نظامی مواجه شود

  یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ — ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -"سامی عنان" احتمالا با محاکمه نظامی مواجه شود

وکیل رئیس سابق ستاد ارتش مصر اعلام کرد که موکلش در زندان نظامی بازداشت است و وی با موکلش در آنجا ملاقات داشته است.

به گزارش تحلیل ایران،ناصر امین، وکیل "سامی عنان"، رئیس سابق ستاد ارتش مصر اعلام کرد که وی توانسته با موکلش در زندان نظامی ملاقات کند.وی گفت که کمپین عنان مکلف به دفاع از وی است و تنها طرفی است که اجازه صحبت کردن با او در امور حقوقی را دارد.سامی عنان هفته گذشته در پی اعلام نامزدی‌اش برای انتخابات ریاست‌جمهوری مصر بازداشت شد.احمد عبدربه، مدیر اجرایی کمپین عنان گفت که آنچه وی درحال حاضر در معرض آن قرار می‌گیرد، به دلایل سیاسی است.وی تأکید کرد که عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر هنوز فضا را برای انتخابات ریاست‌جمهوری واقعی فراهم نکرده است.

 

وی گفت: آنچه در مصر اتفاق می‌افتد را نمی‌تواند روند انتخاباتی دانست. این روند و نتایج آن غیرقانونی است چراکه در آن فرصتی برای نامزدی وجود ندارد.ایمن نور، رئیس حزب "غد الثوره" اعلام کرد که بازداشت عنان در زندان نظامی به این معناست که پرونده‌ای علیه وی وجود دارد که به دستگاه قضایی ارجاع داده خواهد شد.وی گفت: انتظار نمی‌رود که عنان با محاکمه عادلانه‌ای مواجه شود به ویژه اینکه در مقابل دستگاه قضایی نظامی محاکمه می‌شود. احتمالا فراخوانی برای اعتصاب یا نافرمانی مدنی طی روزهای انتخابات ریاست‌جمهوری داده شود.

 

از زمان بازداشت عنان اخبار درباره وی قطع شده است و دادستان کل نظامی دستور داده که بازجویی از عنان در رسانه‌ها منتشر نشود.از سوی دیگر هشام جنینه، مشاور حقوقی سامی عنان از سوی افراد ناشناس زخمی شد.وزارت کشور مصر اعلام کرده که این حادثه به دلیل مشاجره‌ بین آن‌ها بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :