موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/138192 :کد

بازار سرمایه؛

شاخص بورس تهران، سومین متغیر برتر جهان شد

  یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ — ۱۶:۵۵
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -شاخص بورس تهران، سومین متغیر برتر جهان شد

با بررسی عملکرد بورس های مطرح دنیا و بررسی روزهای مثبت این بازارها ، بازار سرمایه ایران با ۲۰۹ روز کاری، ۷۰ درصدروزها را درمدار مثبت قرار گرفته است وبیشترین روزهای مثبت رادربین بازارهای مطرح جهان دانست.

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از واحد مرکزی خبر، بازار سرمایه از ابتدای سال تا یازدهمین روز از بهمن امسال با رشد 27.1 درصدی شاخص کل (TEDPIX) رتبه سوم را در میان برخی از بورس های بین المللی به نام خود به ثبت برساند.

 

بررسی ها در میان 18 بازار بین المللی، نشان می دهد که از ابتدای امسال تا 11 بهمن ، شاخص بورس هنگ کنگ با رشد 35.3 درصدی توانست رتبه بهترین عملکرد را به خود اختصاص دهد.در حالی که دومین رتبه در این میان به بورس استانبول با رشد 32.1 درصدی شاخص BIST 100 تعلق گرفت. در این میان، بورس تهران و شاخص TEDPIX نیز با رشد 27.1 درصدی رتبه سوم در دنیا را به خود اختصاص داد.رتبه چهارم به بورس نزدک با بازدهی 25.6 درصدی اختصاص یافت. رتبه پنجم نیز به بورس نیویورک و شاخص داوجونز تعلق گرفت که توانستند در این بازه زمانی، رشد 25 درصدی داشته باشد.اما در این میان، بدترین عملکرد به بورس دوبی و شاخص DFM تعلق گرفت که در این بازه زمانی با منفی 3.6 درصد(-3.6%) بدترین بازدهی را در میان بازارها داشته است.

 

پس از بورس دوبی، بورس لندن، با افزایش 1.5 درصدی شاخص فوتسی، ضعیف ترین عملکرد را داشت و پس از آن نیز بورس اسپانیا، با رشد 2 درصدی شاخص IBEX یازده ماه معاملاتی را پشت سر گذاشت.از سوی دیگر، با بررسی عملکرد بورس های مطرح دنیا و بازنگری در خصوص درصد روزهای مثبت این بازارها ، بازار سرمایه ایران با پشت سرگذاشتن 209 روز کاری، 70 درصد روزها را در مدار مثبت قرار گرفته است و بیشترین روزهای مثبت را درمیان دیگر بازارهای مطرح جهان داشته است.پس از بورس تهران، بورس شانگهای با 215 روز معاملاتی، 60 درصد در فاز مثبت قرار گرفته بود. بازار هنگ کنگ با پشت سرگذاشتن 215 روز کاری، 60 درصد از این روزها را در کانال مثبت به سر برده است و نزدک نیز با 218 روز کاری توانسته است 60 درصد در مدار مثبت باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :