موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/138226 :کد

تجمع مقابل سفارت عربستان در لندن علیه فروش سلاح‌

  دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ — ۱۲:۲۷
تعداد بازدید : ۴۲۴   
 تحلیل ایران -تجمع مقابل سفارت عربستان در لندن علیه فروش سلاح‌

ده‌ها معترض با تجمع مقابل سفارت عربستان در لندن اعتراض خودشان را به فروش تسلیحات انگلیسی به ریاض که درگیر جنگ یمن است، ابراز کردند.

به گزارش تحلیل ایران،این اعتراضات شنبه با هماهنگی "کمپین ضد تجارت سلاح" (CAAT) برگزار شد.

این فعالان اعتراض خودشان را به ادامه فروش تسلیحات انگلیس به عربستان سعودی که سردمدار ائتلاف بین‌المللی جنگ علیه حوثی‌های یمن است، بیان کردند.این جنگ از زمان آغاز در ۲۰۱۵ به کشته شدن هزاران تن منجر شده و شرایط وخیم انسانی را بر جای گذاشته است.

 

ایان پوکاک، سخنگوی این گروه حقوق بشری گفت: آنها (دولت انگلیس) از زمان آغاز جنگ در مارس ۲۰۱۵ تسلیحاتی به ارزش بیش از دو میلیارد دلار به رژیم عربستان فروخته‌اند و ما می‌خواهیم دولت به خاطر تمام کشته‌شدگان و ویرانی‌ها در یکی از فقیرترین کشورهای جهان این روند را متوقف کند.پوکاک از شهروندان انگلیسی خواست تا علیه فروش تلسیحات دولت به عربستان در بحبوحه بحران انسانی وخیم در این کشور خاورمیانه اعتراض کنند.

 

او تاکید کرد: لندن در این تهاجم به یمن همدست است. دولت که کوتاه نمی‌آید اما بداند که افکار عمومی طرف ماست. اکنون جنبش قاطعی علیه فروش سلاح وجود دارد و در حقیقت امروز مردم بیشتر و بیشتری درباره این سیاست مطلع و از آن متنفر شدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :