موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/13829 :کد

0

شیوع نزدیک‌بینی در بین ایرانیان

  پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۱
تعداد بازدید : ۱۴۵   
 تحلیل ایران -شیوع نزدیک‌بینی در بین ایرانیان

رئیس بخش اپتومتری بیمارستان فارابی گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده از هر ۴ ایرانی یک نفر دچار نزدیک‌بینی است.

رئیس بخش اپتومتری بیمارستان فارابی گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده از هر 4 ایرانی یک نفر دچار نزدیک‌بینی است.

به گزارش خبرنگار فارس، مسعود خرمی‌نژاد رئیس بخش اپتومتری بیمارستان فارابی در این سمینار گفت: در سال 1393 بیش از 270هزار خدمت در زمینه اپتومتری در کشور انجام شده است و هدف اصلی از برگزاری این سمینار پیشرفت و توسعه پژوهش‌های تحقیقاتی و تبادل نظر بین متخصصان این حوزه است.

رئیس بخش اپتومتری بیمارستان فارابی گفت: در سال گذشته 15 طرح تحقیقاتی در زمینه‌های مربوط به اپتومتری در کشور انجام شده است و برگزاری سمینارهای سالیانه و کنفرانس‌های منظم از اقدامات مؤثر انجمن در رابطه با تبادل اطلاعات علمی و پیشرفت و توسعه پژوهش‌ها بوده است و همچنین هدف اصلی از برگزاری این سمینار تبدیل شدن کشور به قطب علمی منطقه برنامه‌ریزی میان‌مدت انجام شده است.

دبیر علمی سومین سمینار سالیانه اپتومتری گفت: گروه اپتومتری بیمارستان فارابی در سایه مدیریت فعال و کمک رسانی مسئولان دانشگاه تهران به عنوان بزرگترین سایت خدمات‌رسانی در زمینه چشم‌پزشکی در سطح منطقه تبدیل شده است.

وی بیان کرد: طبق تحقیقات انجام شده از هر ۴ ایرانی یک نفر دچار بیماری مایوپی یا همان نزدیک‌بینی است و از عوامل شیوع این بیماری در بین ایرانیان می‌توان به تغییر سبک زندگی و استفاده بیشتر از لوازم الکترونیکی مانند تبلت‌ها، موبایل و کامپیوترها اشاره کرد.

وی در پایان گفت: از اهداف این سمینار ارائه مطالب علمی بحث در زمینه تحقیقات انجام شده و تمرکز بر روی بیماری نزدیک‌بینی است.

سومین سمینار سالیانه گروه اپتومتری بیمارستان فارابی امروز پنجشنبه 26 شهریور در محل این بیمارستان در حال برگزاری است.

                               

بیمارستان     تحقیقات     نزدیک بینی     چشم        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :