موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/138420 :کد

ابراز نگرانی سازمان ملل نسبت به تحولات اخیر در سوریه

  ﺳﻪشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ — ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -ابراز نگرانی سازمان ملل نسبت به تحولات اخیر در سوریه

کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل تأکید کرد که تحولات اخیر در سوریه بسیار نگران کننده است.

به گزارش تحلیل ایران،فیلیپو گراندی، کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی در اردوگاه الزعتری اردن گفت: تحولات جدید در سوریه بیانگر ابعاد جدیدی از جنگ است و این مسئله بسیار نگران کننده است. سازمان ملل نگران تشدید اوضاع است و آنچه امروز در سوریه شاهد آن هستیم ادامه شکست در تحرکات سیاسی است.گراندی در اولین مقصد خود به منطقه به اردن سفر کرده و چهارشنبه در ترکیه و روزهای آینده در لبنان و سوریه خواهد بود.

 

وی به خبرنگاران گفت: شاهد بین المللی شدن بیشتر بحران در سوریه هستیم و این نگران کننده است چراکه هرچه بین المللی کردن بحران بیشتر شود رسیدن به راهکار نیز سخت‌تر می‌شود. افزایش پیچیدگی جنگ در سوریه به مهاجرت بیشتر مردم می‌انجامد و شما می‌دانید که مرزها بسته است.از سوی دیگر علی الزعتری، نماینده فعالیت‌های سازمان ملل مقیم در سوریه گفت: اوضاع در این کشور از زمانی که سازمان ملل خواهان برقراری آتش‌بس شد بدتر شده است. گزارشاتی از کشته و زخمی شدن صدها غیرنظامی و آوارگی تعداد زیادی از ساکنان و نابودی زیرساخت در سوریه به دست ما رسیده است.

 

این مسئول سازمان ملل نسبت به بی توجهی به درخواست سازمان ملل ابراز تأسف کرد و گفت: آیا زمان آن نرسیده که این رنج به پایان برسد؟ من از تمامی طرف‌ها و تأثیرگذاران بر آن‌ها می‌خواهم به درخواست ما گوش دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :