موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/13844 :کد

0

ایران بخشی از موشک‌هایش را به کره شمالی منتقل می کند !

  پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۱
تعداد بازدید : ۱۱۷   
 تحلیل ایران -ایران بخشی از موشک‌هایش را به کره شمالی منتقل می کند !

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا – سیا- مدعی شد ایران بخش‌هایی از موشک‌هایش را به کره شمالی انتقال می‌دهد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری روزنامه القدس العربی؛ "جان برنن،" مشاور ارشد "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا، در امور مبارزه با تروریسم ، درباره آنچه انتقال بخش‌هایی از موشک های ایران به کره شمالی خواند، هشدار داد.

برنن مدعی شد: آمریکا انتقال اجزای موشک‌هایی را که به برنامه هسته‌ای نظامی ایران ارتباط دارد به کره شمالی، با نگرانی زیر نظر دارد. سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا روابط پنهانی میان ایران و کره شمالی مشاهده و همکاری این دو کشور را در زمینه فعالیت‌های غیرقانونی و نظامی هسته‌ای رهگیری کرده است.

این مقام آمریکایی تاکید کرد واشینگتن نگران انتقال بخش‌هایی از تجهیزات نظامی ایران مرتبط با برنامه هسته‌ای این کشور به کره شمالی است.

رئیس سیا افزود: ما گزارش‌هایی درباره تلاش‌های ایران برای خرید سلاح و تجهیزاتی دریافت کردیم که به فعالیت‌های هسته‌ای نظامی ارتباط دارد. تهران برای تکمیل بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای نظامی و موشک‌های خود از منابع خارجی از جمله کره شمالی استفاده می‌کند.

جان برنن در ادامه ادعایش افزود: من نمی‌گویم اکنون کاری در حال انجام شدن است؛ اما ما باید همه مسیرهای احتمالی را که ممکن است ایران از طریق آنها به تسلیحات کشتار جمعی دست پیدا کند، در نظر داشته باشیم.

القدس العربی افزود: در حالی که بحث‌های زیادی درباره میزان همکاری و روابط ایران و کره شمالی درباره فعالیت‌های هسته‌ای نظامی و موشکی مطرح است و شواهد زیادی در چند سال گذشته درباره این همکاری وجود دارد، دولت آمریکا و سازمان‌های اطلاعاتی این کشور همچنان درباره این گزارش‌ها سکوت کرده‌اند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

                               

سیا     برنامه هسته ای     ایران     موشک        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :