موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/13848 :کد

0

به نظر شما چرا آوارگان سوری راهی کشورهای عربی نمی‌شوند؟

  پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۱
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -به نظر شما چرا آوارگان سوری راهی کشورهای عربی نمی‌شوند؟

حکایت پناهجویانی که خطر احتمال غرق شدن در دریا را به جان می‌خرند و به رغم آنکه می‌دانند کسی در مقصد چشم انتظارشان نیست، باز راه کوچ به اروپا را پی می‌گیرند.

حکایت پناهجویانی که خطر احتمال غرق شدن در دریا را به جان می‌خرند و به رغم آنکه می‌دانند کسی در مقصد چشم انتظارشان نیست، باز راه کوچ به اروپا را پی می‌گیرند، این سؤال را به وجود می‌آورد که چرا آنان به کشورهای ثروتمند عرب حوزه خلیج فارس که به سوریه نزدیک تر است، پناه نمی‌برند؟

به گزارش تحلیل ایران، شعله های جنگی که چهار سال پیش برافروخته شد، حالا به اروپا رسیده و هر روز تصاویر دردناکی پیرامون آن منتشر می‌شود؛ تصاویری از مهاجران آواره سوری که در به در کشورهای اروپایی هستند، بلکه پناهی برای زندگی بیابند و عجیب اینکه هیچ یک چشم امیدشان به همسایگان عربشان نیست.

عجیب اینکه کشورهای عرب، به ویژه آنهایی که در حاشیه جنوبی خلیج فارس قرار دارند، از کمبود نیروی کار رنج می‌برند و با پناه دادن به مهاجران، می‌توانند از نیروی کار ایشان هم بهره بگیرند و مشکلات خود را احتمالا با هزینه های کمتر، سر و سامان دهند؛ بماند که قوانین سخت اعطای تابعیت در این کشورها، تضمینی برای مدام نشدن اقامت آوارگان به شمار می‌آید.

با این حساب به نظر می‌رسد، این کشورها باید در جذب آورگان سوری و دیگر پناهجویان منطقه پیش قدم باشند، ولی این گونه نیست. شاید همین دلیل انبوه مهاجران را ترغیب می‌کند که راهی جز مرزهای کشورشان با همسایگان عرب در پیش گرفته و به جای آنکه به سرزمین های اعراب مسلمان کوچ کنند، از اروپایی هایی یاری بطلبند که دین دیگر و فرهنگ متفاوتی دارند و در مسیر این درخواست، گاه تن به مشقت و دشواری های غیرقابل تحملی بدهند.

منبع : تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :