موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/138531 :کد

توافق دمشق و کردها با ورود "نیروهای مردمی سوریه" به عفرین

  یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ — ۱۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -توافق دمشق و کردها با ورود "نیروهای مردمی سوریه" به عفرین

منابع سوری از توافق میان دمشق و یگان‌های مدافع خلق کرد برای ورود نیروهای مردمی سوریه به شهر عفرین جهت حمایت از کردها خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران،منابع سوری اعلام کردند این توافق بعد از مذاکرات فشرده میان دمشق و یگان‌های مدافع خلق کرد با میانجی‌گری روسیه حاصل شد و براساس آن برخی از نیروهای مردمی سوریه و نه ارتش برای کمک به کردها طی ساعات آتی وارد عفرین می‌شوند.

 

"نیروهای مردمی سوریه" نیروهایی شبه نظامی هستند که توسط ارتش سوریه آموزش دیده و مسلح شده‌اند و در کنار ارتش در درگیری با شورشیان سوری مشارکت می‌کنند. این نیروها از فرماندهان محلی خود که آنها نیز تحت امر ارتش سوریه هستند، دستور می‌گیرند.این نیروها به یگان‌های مدافع خلق کرد که وارد درگیری‌هایی با ارتش ترکیه و شورشیان در عفرین شده‌اند، کمک می‌کنند.منابع نزدیک به دولت سوریه اعلام کرده‌اند که ورود نیروهای مردمی به عفرین بدون هیچگونه شروطی انجام خواهد شد و اخبار رسانه‌ها درباره تحویل سلاح از سوی کردها به دولت درست نیست.

 

به گفته منابع مذکور، نیروهای مردمی سوریه آماده ورود به عفرین طی 24 ساعت هستند.ریزان حدو، مسئول رسانه‌ای یگان‌های مدافع خلق کرد در این باره گفت: مذاکرات میان دولت سوریه و یگان‌های کرد درباره عفرین همچنان ادامه دارد و ما تمامی گزینه‌ها به جز اشغالگری ترکیه را قبول خواهیم کرد.وی افزود: ترکیه از نظر نظامی شکست خورده و با بحران مواجه شده است و همین مساله آنکارا را به هدف قرار دادن زیرساخت در عفرین واداشته است.

 

وی درباره اوضاع انسانی عفرین گفت: این شهرک به کمک‌های بشردوستانه از سوی نهادهای بین‌المللی نیاز دارد. یگان‌های مدافع خلق هرگز از این شهر عقب نشینی نخواهند کرد و تا لحظه آخر از آن دفاع می‌کنند.از سوی دیگر و در اطراف دمشق هم خبر می‌رسد که ارتش تجهیزات نظامی سنگینی را به اطراف غوطه شرقی دمشق منتقل کرده تا حمله گسترده‌ای را علیه مقرهای شورشیان انجام دهد.این تجهیزات شامل صدها تانک، خودروی نظامی، توپخانه و 12 هزار نیرو با رهبری سهیل حسن، از فرماندهان سرشناس ارتش سوریه است.

 

نیروهای دولتی سوریه طی هفته گذشته حملات خود را به غوطه شرقی دمشق افزایش دادند.همچنین مرکز روسی حمیمیم اعلام کرد که مسکو از عملیات زمینی نیروهای دولتی در منطقه کاهش تنش در غوطه شرقی برای نابودی جبهه النصره حمایت می‌کند.ژوئیه گذشته روسیه و گروه‌های مخالف سوری در غوطه شرقی دمشق به توافقی برای ایجاد منطقه کاهش تنش دست یافتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :