موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/138568 :کد

پس از 6 روز جنگ با النصره؛

داعش بر ۷۵ درصد از اردوگاه الیرموک در جنوب دمشق سیطره یافت

  دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ — ۱۲:۴۹
تعداد بازدید : ۳۳۱   
 تحلیل ایران -داعش بر ۷۵ درصد از اردوگاه الیرموک در جنوب دمشق سیطره یافت

گروه تروریستی داعش بعد از درگیری‌های اخیر با النصره اعلام کرد که ۷۵% از اردوگاه آوارگان فلسطینی "یرموک" در جنوب دمشق را تحت تصرف خود درآورده است.

به گزارش تحلیل ایران،تروریست‌های داعش در 14 فوریه جاری حملات خود علیه مواضع هیات تحریر الشام (النصره سابق) را آغاز کردند که در نتیجه آن بر خیابان حیفا، یک بیمارستان فلسطینی و منطقه المشروع در اردوگاه یرموک تسلط یافتند.برخی مناطق جنوب دمشق از جمله اردوگاه فلسطینی نشین الیرموک سال‌هاست به کنترل گروه‌های شورشی تندرو از جمله داعش در آمده است. این مناطق در محاصره ارتش سوریه قرار دارند و هر از چند گاهی گروه‌های مختلف بر سر سیطره بر آن با هم و با ارتش سوریه می‌جنگند.

مناطق تحت کنترل داعش(خاکستری) و شورشیان سوری(سبز) در جنوب دمشق. اردوگاه الیرموک بخشی از این منطقه را تشکیل داده است.

طبق این گزارش، بعد از سیطره داعش بر مناطق جدید، میزان کنترل این گروه تروریستی بر اردوگاه یرموک به 75% افزایش یافت. این درحالیست که دامنه مناطق تحت تسلط هیئت تحریر الشام به 15% کاهش یافته است.در همین راستا، روزنامه الوطن سوریه روز گذشته(یکشنبه) به نقل از منابع آگاه نوشت: گروه تروریستی داعش منطقه مشروع الوسیم را که تروریست‌های النصره در آن حضور داشتند تحت تصرف خود درآورد.برخی فعالان نیز می‌گویند، تروریست‌های داعش توانسته‌اند در مناطق تحت کنترل النصره پیش‌روی کنند و کنترل مناطق جدیدی را در یرموک به دست گیرند. 

 

برخی منابع تاکیدکردند، داعش اقدام به بمب‌گذاری برخی خودروها برای حمله به مناطق یلدا، بیلا و بیت سحم در غرب منطقه الحجر الاسود کرده است. این اقدام همزمان با درگیری‌های شدیدی در محور حی الزین میان افراد مسلح یلدا با گروه تروریستی داعش صورت می‌گیرد که تلاش می‌کند ساختمان بیمارستان منطقه را تحت تسلط خود درآورد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :