موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/138701 :کد

جهانگیری:

درک صحیح از فرصت‌های توسعه لزوم هر کشوری برای غلبه بر محدودیت‌ها

  یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ — ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -درک صحیح از فرصت‌های توسعه لزوم هر کشوری برای غلبه بر محدودیت‌ها

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به اینکه سواحل مکران را به عنوان نقطه مهم برای توسعه کشور مورد توجه قرار داده‌ایم، گفت: بااجرای این طرح ما باصدای بلنداعلام می‌کنیم که همه ایران متعلق به همه ایرانیان است.

به گزارش تحلیل ایران،اسحاق جهانگیری صبح امروز در دومین همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران، اظهار کرد: هر کشوری برای غلبه بر محدودیت‌های خود باید درک صحیحی از فرصت‌های توسعه داشته باشد، همچنین نیازمند سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در موقعیت ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی. توسعه حتما باید موزون، پایدار، متوازن و همزمان باشد.

 

وی افزود: تجربه نشان داده است هر جا اقتصاد، سیاست،‌ فرهنگ و ظرفیت‌های اجتماعی در کنار هم قرار بگیرند، کمک می‌کنند تا ظرفیت‌های جدید برای توسعه کشف یا خلق شود. توسعه الزامات، ضرورت‌ها و نیازهایی دارد که باید به آن تن داد، از سویی باید به چالش‌های مهم کشور هم توجه کرد. از جمله چالش خشکسالی و مسائل زیست محیطی و اشتغال.جهانگیری با بیان اینکه میزان بارش امسال نسبت به پارسال 50 درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: توسعه باید با توجه به کم آبی ایران انجام شود. از سویی توسعه بدون توجه به مسائل زیست محیطی امکان ندارد. ما کشور جوانی بودیم که نرخ بیکاری بالایی داریم و نیازمندیم که سالانه یک میلیون شغل ایجاد کنیم بنابراین باید طوری حرکت کنیم که توسعه پاسخگوی مسائل کوتاه مدت و بلندمدت ما باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :