موضوعات ‌مرتبط: فناوری آسیا،خاورمیانه

a/138734 :کد

حزب‌الله ۵ سال نبرد خود در سوریه را در قالب یک بازی رایانه‌ای عرضه

  دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ — ۰۹:۲۶
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -حزب‌الله ۵ سال نبرد خود در سوریه را در قالب یک بازی رایانه‌ای عرضه

حزب الله لبنان بازی سه بعدی کامپیوتری را درباره مبارزات نیروهایش در سوریه با عنوان "دفاع مقدس" طراحی کرده که هدف از آن شبیه‌سازی نبردهای نیروهایش با تکفیری‌هادر منطقه است.

به گزارش تحلیل ایران،حزب الله لبنان در این بازی سه بعدی مجموعه‌ای از نبردهایی که نیروهای این حزب از ابتدای عملیات دفاع از آستان حضرت زینب(س) در دمشق و نیز مرزهای مشترک لبنان –سوریه در آن شرکت داشتند را شبیه‌سازی کرده است.حزب الله لبنان هدف از طراحی این بازی را شبیه‌سازی نبردهای نیروهایش با تکفیری‌ها، تقویت روحیه جهادی در میان طرفداران حزب الله و نیز ثبت پیروزی‌های این حزب بر دشمن تکفیری در منطقه اعلام کرد.سایت‌های خبری نزدیک به حزب الله این بازی سه بعدی را رقیبی برای بازی‌هایی دانسته‌اند که "در قالب جنگ نرم علیه حزب الله طراحی شده‌اند.

 

معمولا در چنین بازی‌هایی یک سرباز آمریکایی در حال مبارزه با نیروهای روس، عرب و یا تروریست‌ها نمایش داده می‌شود و برخلاف واقع این مساله را به بازیکن القا می‌کند که آمریکا در راس هرم دفاع از حقوق بشر در منطقه قرار دارد.مراحل این بازی شامل زیارت آستان حضرت زینب(س) و ورود به عملیات دفاع از آستان و سپس اولین درگیری دفاع از این مقام و مقابله با حمله‌ای است که از یکی از صحن‌ها آغاز می‌شود.

 

پس از آن درگیری‌های الحجیره آغاز می‌شود که خود به دو بخش تقسیم می‌شود مرحله اول، تخریب توپخانه دشمن و مرحله بعدی کنترل یافتن بر مرکز فرماندهی است.پس از آن عملیات القصیر در دو بخش یکی آزادی گروگان‌ها و دیگری کنترل کامل بر منطقه آغاز می‌شود.طبق آنچه در سایت‌های نزدیک به مقاومت اعلام شده، مهمترین بخش آن عملیات کشتن عبدالسلام عبدالرزاق الهنداوی، ملقب به ابی عبدو است. این تروریست به دلیل مشارکتش در عملیات جابه‌جایی عوامل انتحاری و بمب‌گذاری خودروها و ارسال آنها به لبنان شناخته شده است. این بازی با عملیات راس بعلبک در مرز لبنان-سوریه پایان می‌یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :