موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/13874 :کد

0

آمادگی تاجیکستان برای گسترش روابط فرهنگی و تجاری با ایران

  پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۹
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -آمادگی تاجیکستان برای گسترش روابط فرهنگی و تجاری با ایران

سفیر کشور تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران از آمادگی کشورش برای گسترش روابط فرهنگی و تجاری با ایران خبر داد.

سفیر کشور تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران از آمادگی کشورش برای گسترش روابط فرهنگی و تجاری با ایران خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، نعمت‌الله امام‌زاده دقایقی پیش در دیدار با استاندار سمنان در دفتر وی اظهار کرد: تاجیکستان و ایران در بسیاری از زمینه‌ها دارای مشترکاتی هستند که امروز باید به آنها بیشتر توجه شود.

وی تصریح کرد: تاجیکستان برای گسترش روابط فرهنگی و تجاری با ایران به عنوان کشور دوست و همسایه آمادگی کامل دارد.

سفیر کشور تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه روابط فرهنگی تاجیکستان با جمهوری اسلامی ایران بسیار تنگاتنگ و گسترده بوده است و این روابط خوب همواره ادامه دارد، اظهار داشت: روابط فرهنگی تهران و دوشنبه همیشه رو به رشد بوده و تلاش می‌شود این ارتباط‌ها باز هم تقویت شود.

امام‌زاده ادامه داد: فعالیت‌های خوبی در راستای تقویت تعامل دو کشور انجام شده و در این زمینه می‌توان به موارد متعددی اشاره کرد.

وی بر لزوم تحکیم و تعمیق روزافزون همکاری‌های فی‌مابین در بخش‌های مختلف تأکید کرد و اظهار داشت: تعاملات دوجانبه دو کشور می‌تواند بیش از پیش افزایش یابد و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد.

سفیر کشور تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران گفت: همکاری‌های علمی و فرهنگی ایران و تاجیکستان هر روز در حال افزایش بوده و تبادل تجربه دانشمندان، استادان و دانشجویان به خوبی صورت می‌گیرد و از صفحات درخشان روابط تاجیکستان و ایران است.

امام‌زاده ادامه داد: آغاز همکاری‌های گسترده‌تر فرهنگی، علمی و تجاری بین تهران و دوشنبه امروز از اولویت‌های اساسی به شمار می‌رود.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :