موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/138846 :کد

رئیس سابق سیا:

بی‌ثباتی،بی‌عرضگی،بی‌تجربگی وبی‌اخلاقی ترامپ کاردست آمریکامی‌دهد

  شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ — ۱۲:۲۷
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -بی‌ثباتی،بی‌عرضگی،بی‌تجربگی وبی‌اخلاقی ترامپ کاردست آمریکامی‌دهد

رئیس سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) پیش‌بینی کرد که "به دلیل بی‌ثباتی، بی‌عرضگی، بی‌تجربگی و بی‌اخلاقی" رئیس جمهوری آمریکا، اوضاع سختی به ویژه در مسائل بین‌الملل پیش‌روی آمریکایی‌ها قرار دارد.

به گزارش تحلیل ایران،جان برنان، رئیس سابق سیا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ام.اس.ان.بی.سی گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای به دست گرفتن فعالیت‌های مربوط به فرماندهی کل به ویژه در رویارویی با تهاجم‌های رو به رشد نظامی از سوی کره شمالی و روسیه ناکام مانده است.

 

وی ادامه داد: بر کسی پوشیده نیست که ترامپ کارآمدی و تجربه کافی را در رویارویی با مسائلی که برای کشور به وجود آمده، ندارد و من فکر می‌کنم که باید کاری کرد. کشور ما به اعتمادی نیاز دارد تا بتواند با افرادی چون ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که قدرت‌نمایی نظامی می‌کند، روبرو شود. با کشوری چون کره شمالی روبرو شود و با آن مقابله کند. اگر کسی دارای شخصیتی بی‌ثبات، بی‌تجربه و ناکارآمد را در کاخ سفید داشته باشیم، با دشواری زیادی روبرو خواهیم بود.رئیس سابق سیا همچنین به این مساله اشاره کرد که ترامپ در توئیت‌هایش بجای واکنش به پوتین، درباره الک بالدوین، بازیگر هالیوودی به اظهار نظر می‌پردازد.پوتین گفته که سیستم‌های موشکی روسیه را ارتقا داده و مدعی شده که می‌تواند با این موشک‌ها، سیستم‌های دفاعی موشکی آمریکا را بلا استفاده کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :