موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/138872 :کد

در نشست کارگروه کمیسیون تلفیق؛

بررسی ایرادات شورای نگهبان به بودجه ۹۷

  شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ — ۲۰:۱۷
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -بررسی ایرادات شورای نگهبان به بودجه ۹۷

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۷ از بررسی ایرادات شورای نگهبان به این لایحه در نشست کارگروه کمیسیون تلفیق با حضور نماینده شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران،علی‌اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در نشست نوبت صبح و بعدازظهر امروز شنبه کارگروه کمیسیون تلفیق که با حضور علیزاده نماینده شورای نگهبان برگزار شد ایرادات این شورا به لایحه بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تا تبصره 18 نسبت به رفع ایرادات اقدام شد.وی افزود: در این نشست بخش عمده‌ای از نظرات شورای نگهبان تامین شد. در بخش‌هایی که نیاز به تعیین ردیف بودجه یا سقف اعتباری وجود داشت یا اشکالات قانون اساسی در آن مشاهده می‌شد با اصلاح و تغییر این ایرادات را برطرف کردیم.

 

این نماینده مجلس اضافه کرد: یکی از مهمترین مباحث صورت گرفته در مورد ایراد شورای نگهبان نسبت به سقف استفاده دولت از اوراق مشارکت بود که قانون برنامه ششم آن را 38 هزار و 500 میلیارد تومان تعیین کرده که ما همین عدد را رعایت کردیم و آن را به صراحت در متن ماده واحده و تبصره قید کردیم. همچنین در مورد هدفمندی یارانه‌ها شورای نگهبان ایراد گرفته بود که منظور از خانوارهای پردرآمد چیست. ما در اصلاح این بخش مقرر کردیم که دولت موظف به حذف یارانه دهک‌های بالا است.

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 اضافه کرد: در جلسه صبح فردا (یکشنبه) کمیسیون تلفیق در مورد تصمیمات کارگروه و همچنین دو ماده باقی‌مانده تصمیم‌گیری قطعی خواهد شد و احتمالا ایرادات شورای نگهبان آماده بررسی در صحن علنی مجلس می‌شود.وی در پایان گفت که تامین نظر شورای نگهبان در لایحه بودجه و بررسی ایرادات در صحن علنی مجلس احتمالا در یک شیفت کاری به اتمام می‌رسد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :