موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری اطلاعات

a/138944 :کد

طبق گزارش؛

با اندروید جدید از تماس های مزاحم راحت شوید

  دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ — ۲۱:۱۱
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -با اندروید جدید از تماس های مزاحم راحت شوید

گوگل در تلاش برای طراحی نسخه تازه ای از سیستم عامل اندروید است که از امکانات متنوعی برای تامین امنیت و حریم شخصی کاربران برخوردار خواهد بود.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مهر،  این نسخه از سیستم عامل اندروید اندروید پی نام خواهد گرفت و قرار است در اواسط ماه مارس یا اوائل بهار در دسترس برخی توسعه دهندگان قرار بگیرد.یکی از امکانات جالب اندروید پی امکان بلوکه کردن انواع تماس های مزاحم است. بر این اساس کاربران نه تنها خواهند توانست شماره های عادی را بلوکه کنند، بلکه می توانند شماره های خصوصی و ناشناس را هم در کنار شماره های عادی بلوکه کنند.

 

پشتیبانی از اسکنرهای عنبیه چشم برای افزایش امنیت یکی دیگر از قابلیت های جذاب اندروید پی است. علاوه بر این سیستم عامل تازه قادر به بلوکه کردن برنامه های نصب شده بر روی گوشی است تا آنها نتوانند به طور مخفیانه به دوربین و میکروفون گوشی دسترسی یابند و از کاربر جاسوسی کنند.علاوه بر این کاربران خواهند توانست بخش نمایش میزان قدرت سیگنال های گوشی را از طریق بخش تنظیمات مخفی کنند تا این اطلاعات بر روی صفحه نمایشگر در دسترس نباشد. گوگل هنوز زمان عرضه نهایی اندروید پی را اعلام نکرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :