موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/138976 :کد

برای تامین نظر شورای نگهبان؛

دولت موظف به حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی شد

  ﺳﻪشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ — ۱۶:۲۳
تعداد بازدید : ۲۷۶   
 تحلیل ایران -دولت موظف به حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان در لایحه بودجه ۹۷، دولت را به حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی به صورت تدریجی موظف کردند.

به گزارش تحلیل ایران،نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز - سه‌شنبه - مجلس شورای اسلامی تبصره 14 لایحه بودجه سال 1397 کل کشور که مربوط به بخش هدفمندی یارانه ها است را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این اصلاحیه، دولت را موظف کردند نسبت به حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی به صورت تدریجی اقدام کنند. 

 

در مصوبه پیشین مجلس تصویب شده بود که دولت موظف به حذف یارانه خانواده‌های پُردرآمد است. شورای نگهبان نیز از عبارت خانوارهای پُردرآمد ایراد گرفت.نمایندگان مجلس نیز برای رفع این ابهام عبارت سه دهک بالای درآمدی را جایگزین کرد.همچنین در جدول مربوط به دریافتی ها و پرداختی‌های هدفمندی یارانه‌ها، در بخشی از پرداختی‌ها که مبلغ 60 هزار میلیارد ریال گنجانده شده است، عبارت افزایش بهره وری و کاهش شدت انرژی اضافه شد.


در این جزء مواردی همچون واردات فرآورده های نفتی، سهم 5/14 درصد شرکت ملی نفت ایران از محل صادرات فرآوردهای نفتی، بازپرداخت طرح های گازرسانی و بهینه سازی مصرف انرژی موضوع ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور نیز وجود دارد.اصلاح تبصره 14 لایحه بودجه 97 با 132 رای موافق، دو رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر به تصویب مجلس رسید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :