موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/139079 :کد

در صندوق نوآوری و شکوفایی؛

داروی درمان میگرن رونمایی شد

  شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ — ۱۶:۴۱
تعداد بازدید : ۳۰۸   
 تحلیل ایران -داروی درمان میگرن رونمایی شد

داروی درمان میگرن (میگرن کات) در صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی شد.

به گزارش تحلیل ایران، اسپری بینی برای درمان میگرن که توسط یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس به تولید رسیده امروز با حضور رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی شد.

 

این شرکت پیش از این ها موفق به تولید پودرهای درمان سردرد میگرن شده بود و اکنون برای اولین بار در جهان اسپری بینی برای مهار سردرد و درمان میگرن را تولید کرد.این شرکت دانش بنیان توسعه یافته در راستای طراحی داروهای میگرنی فعالیت می کند.میگرن کات (اسپری بینی) برای پیشگیری از حملات میگرنی استفاده می شود و اثر تسکین دهنده حین بروز حمله سردرد را دارد. این دارو به عنوان اولین داروی اپلیکیشن دار اختصاصی به شمار می رود.از وضعیت های این دارو می توان به جذب سطح وسیعی از دارو از طریق عروق خونی اشاره کرد. این شکل دارویی راحت و مطمئن برای مصرف بیمار است و اثرگذاری زیادی بر مغز به واسطه اعصاب بویایی دارد. همچنین اسپری بینی با دسترسی مناسب به سیستم لمسی می تواند اثرگذار در درمان میگرن باشد.

 

کارآزمایی بالینی این دارو در بیش از ۳۰۰ بیمار میگرنی مورد استفاده قرار گرفته که ۸۱ درصد آنها درمان شده اند.ترکیب موثر مواد طبیعی استخراج شده از گیاهان دارویی توانمند در کاهش و حذف سردردهای میگرنی شامل سینوئل، اوکالیپتول، آلفایونون، آنتول لینالول، کارواکرول می شود.هر پاف اسپری بینی ۱۰۰ میکرولیتر پاشش انجام می دهد و قطر ذرات در هر پاف اسپری داروی میگرن در حدود ۱۰ میکرون است. این اندازه باعث گسترش بهینه دارو در حداکثر سطح ممکن مخاط بینی می شود.میگرن کات دارویی است که حاصل 25 سال مطالعات محققان ایرانی و بین المللی که متشکل از عصاره ترکیب گیاهان دارویی مختلفی از جمله اسطوخودوس، بنفشه، رازیانه، گشنیز، مرزن جوش و اکلیل الملک است که در منابع طب سنتی ایران از آنها به عنوان رفع کننده سردردهای میگرنی یاد شده است.میگرن کات علاوه بر اثربخشی مثبت و درمان سردردهای میگرنی، به کاهش شدت سایر سردردها در زمان درد کمک می کند.

                               

میگرن     دارو     درمان     سردرد     مهار    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :