موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/139108 :کد

صحن مجلس؛

لایحه دولت برای باقی ماندن حقوق وزرا پس از پایان مسئولیت

  یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ — ۱۴:۳۳
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -لایحه دولت برای باقی ماندن حقوق وزرا پس از پایان مسئولیت

نماینده مردم تهران از تهیه لایحه ای در دولت خبر داد که براساس آن حقوق وزرا، نمایندگان مجلس و مدیران کل پس از دوران مسئولیت باقی می ماند.

به گزارش تحلیل ایران، ابوالفضل سروش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در تذکر شفاهی با اشاره به مسئله عدالت اجتماعی و گلایه مردم از این موضوع گفت: اخیرا مقام معظم رهبری فرمودند در دهه پیشرفت و عدالت برای پیشرفت کارنامه قابل قبولی داریم اما عدالت نه؛ ایشان مسئله را قابل عذرخواهی عنوان کردند.

 

وی افزود: یکی از نمونه های بی عدالتی و تبعیض، تبعیض میان کارمندان و غیرکارمندان است؛ به کارمندان انواع مرخصی، پاداش، عینی و مرخصی شیردهی اختصاص می یابد اما یک فرد غیرکارمند مانند یک روستایی یا یک دست فروش چه چیزی دارد؟نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اخیراً به طور موثق شنیده ام که لایحه ای در حال ارسال به مجلس است تا حقوق وزرا و وکلا و مدیران کل پس از دوران مسئولیت نیز باقی بماند. یک بار این مسئله در مجلس هشتم لغو شد بنابراین طرح دوباره آن مغایر عدالت اجتماعی است.سروش تأکید کرد: اگر دولت پیش نویس این لایحه را تهیه کرده است، تقاضا می کنیم که درآن تجدیدنظر کند.

                               

حقوق     وزرا     مدیران     وکلا     دولت     لایحه


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :