موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دستگاه قضایی

a/13919 :کد

0

تلاش بهزیستی برای سرپوش گذاشتن بر پرونده آزار معلولان

  پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۱
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -تلاش بهزیستی برای سرپوش گذاشتن بر پرونده آزار معلولان

برگزاری مراسمی با عنوان دیدار مسئولان بهزیستی با خانواده معلولان آزار دیده، تبدیل به برنامه‌ای برای سرپوش گذاشتن بر این پرونده تأسف‌بار شد.

برگزاری مراسمی با عنوان دیدار مسئولان بهزیستی با خانواده معلولان آزار دیده، تبدیل به برنامه‌ای برای سرپوش گذاشتن بر این پرونده تأسف‌بار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، چندی پیش تصاویر تکان دهنده‌ای از آزار معلولان جسمی و ذهنی در یک مرکز نگهداری از معلولان در استان البرز منتشر شد.

به دنبال افشاگری رسانه‌ها، دادستان عمومی و انقلاب استان البرز خبر از تعطیلی این مرکز و تشکیل پرونده‌ای برای برخورد قاطع با متخلفان داد.

از سوی دیگر اعلام شده بود که دادستانی منتظر دریافت گزارش بهزیستی است، خبرنگار به این نکته اعتراض و در گفت‌وگو با دادستان تأکید کرد که آیا می‌توان به گزارش دستگاهی که خود به دلیل عدم نظارت موجب تشدید آزار معلولان شده است، اعتماد کرد؟!

حال چند ماه پس از وقوع این حادثه تلخ، بعد از ظهر امروز حسین نحوی‌نژاد معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور به همراه افروز بهرامی مدیرکل بهزیستی استان البرز به این استان سفر کرده و با خانواده معلولانی که در مرکز نگهداری معلولان مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند، دیدار کردند.

نکته جالب توجه در برنامه فوق این بود که بهزیستی استان البرز به نوعی به دنبال سرپوش گذاشتن بر این حادثه تلخ بوده و از رسانه‌های منتقد و افشاکننده خبر دعوت نکرده است.

خبرنگار تلاش کرد تا به محل برنامه راه یابد که متأسفانه افرادی که خود را مأمور حراست بهزیستی استان البرز معرفی می‌کردند، اجازه حضور به خبرنگار ما را ندادند و تأکید داشتند؛ «ماجرا در حال تمام شدن است و حضور خبرنگار مجدداً حرف و حدیث‌هایی را مطرح می‌کند و به ما گفته‌اند که تنها خبرنگارانی که نامشان در لیست وجود دارد، به این مراسم راه یابند».

خبرنگار  در صورت حضور در این مراسم از افروز بهرامی مدیرکل بهزیستی استان البرز سوال می‌کرد که شما اعلام کرده‌اید که بهزیستی چند ماه قبل موضوع را طی گزارشی به نیروی انتظامی و دستگاه قضایی اعلام کرده  است، اما دادستان عمومی و انقلاب کرج چند روز قبل اعلام کرد که هنوز منتظر دریافت گزارش از بهزیستی برای تکمیل پرونده هستیم، حال اگر بهزیستی استان البرز چند ماه قبل و پیش از افشاگری رسانه‌ها به این موضوع پی برده و دستگاه قضایی را مطلع ساخته، چرا هیچ گزارشی از این سازمان در پرونده وجود ندارد؟!

/ فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :