موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/139222 :کد

آبه هم مذاکره با رهبر کره‌شمالی را بررسی می‌کند

  چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ — ۱۱:۲۲
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -آبه هم مذاکره با رهبر کره‌شمالی را بررسی می‌کند

با افزایش تلاش‌های دیپلماتیک برای تعامل با پیونگ‌یانگ، رسانه‌های محلی گزارش دادند ژاپن در حال بررسی برگزاری نشستی میان نخست‌وزیر ژاپن و رهبر کره‌شمالی است.

به گزارش تحلیل ایران،این تحولات پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از برنامه‌های دیدارش با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی سخن گفت. این بخشی از تحولات دیپلماتیک سریع است که پس از بازی‌های المپیک زمستانی کره‌جنوبی رخ می‌دهد.با این حال، هیچ پیشنهاد علنی برای مذاکرات توسط پیونگ‌یانگ یا توکیو مطرح نشده است.

 

خبرگزاری کیودو ژاپن شامگاه سه‌شنبه به نقل از منابع دولتی درباره نشست بالقوه آبه-کیم در ۱۳ مارس گزارش داد و نوشت این مذاکرات می‌تواند بخشی از یک رویکرد جدید توکیو برای تعامل با کره‌شمالی باشد.ساعاتی بعد، جیجی پرس در گزارشی مشابه اعلام کرد توکیو نگران است که اگر روند مذاکرات میان کره‌شمالی و کره‌جنوبی و واشتنگتن بدون مشارکت ژاپن جلو برد، عقب بیفتد.

 

با این حال یک سخنگوی وزارت خارجه ژاپن در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه هیچگونه طرح جدی برای برگزاری نشست را تایید نکرد. او اما گفت: ما سیاست‌هایمان را از این نقطه‌نظر که چه چیز برای حل مسائل مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره‌شمالی و نیز حل مساله ربایش شهروندان ژاپنی به دست پیونگ‌یانگ کارآمدترین است، بررسی می‌کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :