موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/13929 :کد

0

تشکیل مجلس جوانان نفسی تازه در رگ‌های قوه مقننه

  پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۴
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -تشکیل مجلس جوانان نفسی تازه در رگ‌های قوه مقننه

تشکیل معاونت نظارت و قوانین مجلس، تقویت مرکز پژوهش‌ها و حالا تشکیل مجلس جوانان نوید از حرکت مجلس شورای اسلامی به این سمت خواست و نیاز کشور می‌دهد.

تشکیل معاونت نظارت و قوانین مجلس، تقویت مرکز پژوهش‌ها و حالا تشکیل مجلس جوانان نوید از حرکت مجلس شورای اسلامی به این سمت خواست و نیاز کشور می‌دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، قوه مقننه در نظام جمهوری اسلامی به فرموده امام راحل در راس همه امور است؛ این جایگاه و وظیفه خطیر اینگونه می‌طلبد که این قوه تنها به محل جمع و تصمیم‌گیری نمایندگان منتهی نشود. به بیان کلی مجلس بایستی خواست و نیاز کشور را به خوبی دریافت کند و راهکار علمی و عملی و منطقی حل مشکلات را بررسی کند و در چهارچوب قانون برایش راهی بیش بینی کند و دست آخر بر حرکت در آن مسیر نظارت داشته باشد.

به نظر می‌رسد مجلس شورای اسلامی هنوز برای تمامی این اصول راهکارهای سیستماتیک و مجاری مشخص ندارد، اما رفته‌رفته گویی در حال ترمیم بافت‌های خود برای رسیدن به آن می‌باشد. تشکیل معاونت نظارت و قوانین مجلس، تقویت مرکز پژوهش‌ها و حالا تشکیل مجلس جوانان نوید از حرکت مجلس شورای اسلامی به این سمت می‌دهد.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی که مغز متفکر و مرکز تولیدات علمی و پژوهشی مجلس می‌باشد، بیش از سایرین نیازمند ایجاد ارتباط موثر و مستمر با جامعه و بخصوص با قشر جوان است.

مقام معظم رهبری نیز در دیدار سال 1379 در مصلای امام خمینی (ره) فرمودند: ((مسأله جوانان در کشور ما، باید به یک مسأله حقیقتا ملی تبدیل شود همه دستگاه‌هایی که در زمینه‌های مربوط به جوانان می‌توانند نقشی ایفا کنند، باید درخصوص مسأله جوانان در این کشور احساس مسئولیت کنند. من می‌خواهم امروز با طرح مسأله جوانان و با سخن گفتن رو در رو با جوانان، نیازهای جوانان، آینده جوانان و برنامه‌ریزی برای جوانان را یک مسأله جدی و درجه یک به حساب آورند. این اجتناب ناپذیر است. مطالبی مانند «امید ملت» و «آینده کشور» مکرر درباره جوانان گفته می‌شود. اینها مطالب راستی است، اما تکراری است. من نمی‌خواهم وقت را به این مطالب بگذرانم؛ بلکه می‌خواهم درست سراغ اصل مطلب بروم ))

به نظر می‌رسد این اقدام مهم مرکز پژوهش‌های مجلس همچون نفسی تازه در رگ‌های قوه مقننه، نیروی محرک کشور یعنی جوانان را در اداره کشور دخیل و از توان بزرگترین قشر کشور در ساختن آینده استفاده کند./فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :