موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/139519 :کد

سفرای شورای امنیت به میانمار، بنگلادش و عراق می‌روند

  ﺳﻪشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ — ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -سفرای شورای امنیت به میانمار، بنگلادش و عراق می‌روند

به دنبال موافقت میانماربابازدیداعضای شورای امنیت سازمان ملل ازاین کشور،سفیران شورای امنیت به میانمار،بنگلادش وعراق می‌رونداماهنوزمشخص نیست که آیاسفرای کشورهای عضوشورای امنیت اجازه دارند به راخین روند؟

به گزارش تحلیل ایران،پس از آنکه اعضای شورای امنیت سازمان ملل در ماه فوریه سال جاری میلادی مساله سفر به میانمار را مطرح کردند، دولت میانمار اعلام کرد که زمان مناسبی برای این کار نیست اما حالا برای این کار چراغ سبز نشان داده است.گوستاوو مزا-کوآدرا، سفیر پرو در سازمان ملل که ریاست دوره‌ای این شورا را بر عهده دارد اعلام کرد که جزئیات این سفر هنوز قطعی نشده است و یکی از آنها شامل اجازه ورود و بازدید از استان راخین در غرب این کشور آسیایی می‌شود.

 

وی ادامه داد: مشخص است که ما می‌خواهیم از راخین بازدید کنیم. باید اوضاع در این منطقه را نیز مورد بررسی قرار دهیم.انگلیس، کویت و پرو این سفر را برنامه‌ریزی می‌کنند که شامل سفر به اردوگاه‌های آوارگان راخین در منطقه کاکس بازار بنگلادش است.هنوز هیچ تاریخی برای این سفر مشخص نشده است.مقام‌های میانماری گفته‌اند که عملیات در راخین با هدف ریشه‌کن کردن افراط گرایان صورت گرفته و اعضای شورای امنیت سازمان ملل می‌گویند که باید به روهینجایی‌ها اجازه داده شود تا در سلامت و امنیت کامل به خانه‌هایشان بازگردند.

 

این شورا همچنین سفری به عراق نیز خواهد داشت که نشان دهنده حمایت پیش از انتخابات پارلمانی در ۱۲ مه سال جاری میلادی خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :