موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/13962 :کد

0

امکان وجود تحصیل دانشجویان تاجیک در دانشگاه‌های استان سمنان

  جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۰:۲۹
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -امکان وجود تحصیل دانشجویان تاجیک در دانشگاه‌های استان سمنان

سفیر تاجیکستان گفت: امکان تحصیل دانشجویان تاجیک در دانشگاه‌های استان سمنان وجود دارد.

سفیر تاجیکستان گفت: امکان تحصیل دانشجویان تاجیک در دانشگاه‌های استان سمنان وجود دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، نعمت‌الله امام‌زاده عصر امروز در دیدار با رؤسای برخی دانشگاه‌های شهرستان سمنان اظهار داشت: تاجیکستان به دنبال اعزام جوانان این کشور برای تحصیل در تخصص‌های مورد نیاز است.

وی افزود: بر این اساس آمادگی برای اعزام حداقل 250 داوطلب تاجیک برای تحصیل در رشته‌های مورد نظر در دانشگاه‌های ایران در هر سال وجود دارد.

سفیر تاجیکستان عنوان کرد: هم اکنون 122 نفر از تاجیکستان در دانشگاه‌های تبریز، همدان، تهران، مشهد و شیراز مشغول به تحصیل هستند که استان سمنان نیز می‌تواند در این زمینه فعالیت داشته باشد.

امام‌زاده گفت: استان سمنان می‌تواند از دانشجویانی که از تاجیکستان به ایران برای ادامه تحصیل سفر می‌کنند در رشته‌های مورد نظر کشور تاجیکستان دانشجو جذب کند.

به گفته وی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کار توزیع این دانشجویان را در دانشگاه‌های کشور بر عهده داشته و دانشگاه‌های استان سمنان می‌توانند از با تعامل با وزارت علوم از این دانشجویان میزبانی کنند.

سفیر تاجیکستان از پذیرش 70 نفر در دانشگاه‌های این کشور خبر داد و گفت: هم‌اکنون 71 نفر از کشورهای مختلف در دانشگاه‌های تاجیکستان کارهای علمی انجام می‌دهند.

منبع:تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :