موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/139622 :کد

طبق گزارش؛

حمله خودرو به عابران در «مونستر» آلمان

  شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ — ۲۳:۰۰
تعداد بازدید : ۳۱۸   
 تحلیل ایران -حمله خودرو به عابران در «مونستر» آلمان

در پی حمله یک خودروی ون به حاضران در رستورانی در شهر «مونستر» آلمان، دستکم ۴ نفر کشته شده‌اند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از فارس، روز شنبه یک خودروی ون با سرعت به سمت گروهی از مردمی که در رستورانی در حاشیه یکی از خیابان‌های شهر «مونستر» در غرب آلمان حضور داشتند، حمله کرد.

بنا بر اعلام وزارت کشور آلمان، بر اثر این حادثه دستکم ۴ نفر کشته و بیش از ۲۰ تن هم زخمی شده‌اند. حال ۶ نفر از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است.

 

به گفته پلیس، مهاجم پس از زیر گرفتن مردم، با اسلحه به خود تیراندازی کرده و کشته شده است.پلیس احتمال تروریستی بودن این حادثه را رد نکرده، اما گفته فعلا برای جمع‌بندی زود است. تیم کشف و خنثی بمب از بیم وجود مواد منفجره در خودروی مهاجم، این ون را تفتیش کرده‌اند.نشریه «زود دویچه» نوشته مهاجم که فعلا با نام «ینس آر.» معرفی شده، تبعه آلمان و متولد سال ۱۹۶۹ میلادی بوده است. به گفته منبعی در پلیس آلمان، این فرد دچار اختلالات روانی بوده و هیچ سابقه‌ای مبنی بر ارتباط با گروه‌های تروریستی در پرونده وی وجود نداشته است.«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در جریان جزئیات این حادثه قرار گرفته و از شنیدن کشته شدن افراد «بسیار متأسف» شده است. وی همچنین به خانواده‌های قربانیان حادثه تسلیت گفته است.پلیس می‌گوید در حال بررسی صحت برخی گزارش‌هاست که نشان می‌دهند مهاجم دو همدست داشته که از صحنه گریخته‌اند. نیروهای پلیس خانه مهاجم را نیز تفتیش کرده‌اند.این حادثه دقیقا یک سال پس از آن صورت می‌گیرد که ۴ نفر در تهاجم یک خودرو در استکهلم سوئد کشته شدند. داعش بعدا مسئولیت آن حمله را بر عهده گرفت.

                               

حمله     خودرو     مردم     آلمان     مهاجم    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :