موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/139885 :کد

در اجلاس وزیران امور خارجه عضو اکو

ظریف: برای تعیین یک استراتژی جامع جهت مقابله باتروریسم آمادگی داریم

  ﺳﻪشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ — ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -ظریف: برای تعیین یک استراتژی جامع جهت مقابله باتروریسم آمادگی داریم

وزیرامورخارجه کشورمان در اجلاس وزیران امورخارجه عضواکوبااشاره به تلاش‌ها برای مقابله باگروه‌های تروریستی ازجمله داعش درمنطقه،تاکیدکردکه شبکه گروه‌های افراط‌گراجدی‌ترین تهدید علیه منطقه به شمارمی آید.

به گزارش تحلیل ایران،محمدجواد ظریف، وزیرامورخارجه کشورمان در سخنرانی خود در اجلاس وزیران امور خارجه عضو اکو که در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار می شود، با بیان اینکه ژئوپلوتیک در منطقه اکو به دلیل چالش‌های کنونی پیچیده‌تر شده است، تصریح کرد: نزدیک به دو دهه است که مداخله خارجی، تروریسم و افراط‌گرایی بخشهای زیادی از منطقه گسترده ما را بی‌ثبات کرده است.افراط‌گرایی خشونت‌آمیز همچنان تهدیدی برای منطقه اکو است.

 

ظریف ادامه داد: علیرغم مقابله با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی و نابودی حکومت ادعایی آنها شبکه گسترده گروه‌های افراط گرا به ویژه داعش در غرب، جنوب و آسیای میانه جدی‌ترین تهدید برای منطقه اکو به شمار می آید.وی تاکید کرد: ما برای مقابله با گسترش ایدئولوژی ‌آنها که برمبنای نفرت است و کوتاه کردن منابع مالی‌شان لازم است که یک استراتژی منطقه‌ای مشترک داشته باشیم. دولت ایران همواره برای تعیین یک استراتژی جامع برای مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی که مناسب وضعیت منطقه ما باشد، آمادگی دارد.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین تاکید کرد که مشارکت فعال و پایبندی تمام کشورهای عضو تضمین کننده موفقیت ما برای ایجاد یک منطقه اکوی قدرتمند است.سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو با ابتکار کشورهای ایران، پاکستان و ترکیه در سال 1343 برای اولین بار تاسیس شد.  ازبکستان، افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، قزافستان و قرقیزستان دیگر اعضای این سازمان هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :