موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/139920 :کد

اشاره منابع صهیونیستی به حمله‌ای احتمالی در سوریه

  چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ — ۱۱:۴۷
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -اشاره منابع صهیونیستی به حمله‌ای احتمالی در سوریه

منابع اسرائیلی ادعا کردند که "یک نیروی ایرانی" در سوریه از طریق هواپیماهای غیرنظامی به انتقال سلاح و تجهیزات نظامی می‌پردازد.

به گزارش تحلیل ایران،شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی و سایت‌های خبری اعلام کردند که این اطلاعات را ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به احتمال هدف قرار دادن این نیرو منتشر کرده است اما سخنگوی ارتش این رژیم از واکنش نشان دادن به گزارشات خودداری کرد.از سوی دیگر یک مسئول اسرائیلی به رویترز گفت: سامانه دفاعی اسرائیل نگران این است که نیروی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بنا بر تهدیدات تهران برای پاسخ دادن به حمله تیفور بخواهد به اسرائیل حمله کند.

 

تهران و دمشق اخیرا اسرائیل را مسئول حمله هوایی به پایگاه تیفور دانستند.رسانه‌های اسرائیلی تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌ای را از پنج پایگاه هوایی سوریه منتشر کرده و مدعی هستند که از این پایگاه‌ها برای پهپادها و هواپیماهای ایرانی استفاده می‌شود. این رسانه‌ها همچنین اسامی سه تن از رهبران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ذکر کرده و مدعی شدند که بر طرح‌هایی مثل یگان‌های موشکی نظارت دارند.نقشه منتشر شده به وسیله رسانه‌های رژیم صهیونیستی محل استقرار یگان‌های هوایی ایران در خاک سوریه را در پایگاه هوایی تی-۴ در حمص، فرودگاه حلب، فرودگاه دیرالزور، فرودگاه بین‌المللی دمشق و یک پایگاه دیگر در جنوب دمشق (تصویر زیر) عنوان می‌کند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :