موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/140079 :کد

شلیک موشک بالستیک به تجمع ارتش عربستان و مزدوران در نجران

  یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ — ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۷۷۷   
 تحلیل ایران -شلیک موشک بالستیک به تجمع ارتش عربستان و مزدوران در نجران

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن وابسته به انصارالله تجمعات ارتش عربستان و مزدوران را در نجران هدف قرار داد. همچنین این نیروها یک پهپاد عربستانی را ساقط کردند.

به گزارش تحلیل ایران،یک منبع نظامی از شلیک موشک ساخت داخل از نوع "زلزال ۲" به تجمعات نظامیان عربستان در نجران خبر داد. در این حمله موشکی سه تن از نظامیان سعودی حین انجام وظیفه در مرزهای جنوبی با یمن کشته شدند.این منبع افزود، پایگاه‌ها و تجمعات مزدوران ارتش عربستان در صحرای "الاجاشر" روبروی نجران مورد هدف بمباران موشکی قرار گرفتند و این موشک‌ها به دقت به هدف اصابت کردند.

 

پیشتر نیروهای پشتیبانی توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تجمعات مزدوران ارتش عربستان را هدف قرار داده و سه تن از نظامیان این کشور را در مرزها با یمن به هلاکت رساندند. هنوز جزئیات دیگر پیرامون شرایط یا زمان هلاکت آنها بیان نشده است.از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ عربستان ائتلاف نظامی عربی را با هدف حمایت از دولت مستعفی یمن برای مقابله با انصارالله برعهده گرفته است.همچنین رسانه‌های عربستان از کشته شدن شش سرباز سعودی در درگیری‌ها در منطقه مرزی جنوبی خبر دادند.یک منبع نظامی یمنی به اسپوتنیک گفت: نیروهای انصارالله یمن یک پهپاد در جیزان در جنوب غربی عربستان را ساقط کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :