موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/14016 :کد

0

تحریم‌ها علیه ایران باید بر اساس توافق وین لغو شود

  جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۱:۵۳
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -تحریم‌ها علیه ایران باید بر اساس توافق وین لغو شود

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که مشکلات آمریکا به مسایل داخلی آن بر می گردد و دولت آمریکا باید همه تلاش خود برای اجرای توافق وین را به کار بگیرد.

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که مشکلات آمریکا به مسایل داخلی آن بر می گردد و دولت آمریکا باید همه تلاش خود برای اجرای توافق وین را به کار بگیرد.

به گزارش تحلیل ایران ، وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با تلویزیون دولتی چین اعلام کرد که «زمان آن فرا رسیده است که تصمیمات آمریکا در قبال لغو تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران محقق شود.»

وی تاکید کرد که «مشکلات آمریکا به مسایل داخلی آن بر می گردد و دولت آمریکا باید همه تلاش خود برای اجرای توافق وین را به کار بگیرد.»

وی در این مصاحبه که در جریان سفر یک روزه این هفته به چین انجام شد، تاکید کرد که اگر غیر از این باشد جهان به این نتیجه خواهد رسید که آمریکا می خواهد خواسته‌های خود را بر دیگران از طریق تحریم و زور تحمیل کند.

وزیر امور خارجه ایران همچنین اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در اجرای توافق وین مشکلی ندارد.

وی افزود: آمریکایی‌ها چه دموکرات‌‎ها و چه جمهوری‌خواهان باید به تعهدات خود پایبند باشند، زیرا امور باید بر مبنای قانون پیش برود، بنابراین باید به تعهدات خود پایبند باشند. مقام ارشد ایرانی تاکید کرد که آمریکایی ها با این موضوع به شکل مناسب تعامل نکردند.

محمد جواد ظریف با هدف انجام گفت وگوهای دوجانبه و بین المللی با مقامات عالی چین، دوشنبه شب در راس هیاتی وارد پکن شده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :