موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/140263 :کد

مذاکرات سطح بالای دو کره فردا ۱۶ مه برگزار می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ — ۰۹:۲۷
تعداد بازدید : ۱۵۰   
 تحلیل ایران -مذاکرات سطح بالای دو کره فردا ۱۶ مه برگزار می‌شود

وزارت اتحاد مجدد دو کره اعلام کرد، کره شمالی و کره جنوبی امروز(سه شنبه)توافق کردندتامذاکرات بین مقام‌های عالی رتبه دوکشور۱۶مه جاری وبرای بررسی گام‌های ضروری باهدف خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره صورت گیرد.

به گزارش تحلیل ایران،این نشست با هدف بررسی برنامه‌های خاص به منظور خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره صورت می‌گیرد و در راستای مذاکرات بین مقام‌های دو کره در نشست ۲۷ آوریل سال جاری میلادی برگزار می‌شود.وزار اتحاد مجدد دو کره در کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: دو کره نشستی را در سطح عالی فردا ۱۶ مه در "خانه صلح" در دهکده پانمونجوم برگزار می‌کنند و به بررسی تحقق "اعلامیه صلح، عظمت و اتحاد مجدد شبه جزیره کره" می‌پردازند.

 

این نشست، جدیدترین مورد در سری اقدامات از سوی کره شمالی است که امیدوار است بتواند به هفت دهه درگیری در شبه جزیره کره پایان دهد.دیدار در سطح عالی رتبه میان مقام‌های دو کره، در حالی است که کره شمالی هیاتی متشکل از ۲۹ عضو را به ریاست "ری سون-گون"، رئیس کمیته اتحاد مجدد صلح آمیز دو کره" به این نشست اعزام می‌کند. در این هیات همچنین "کیم یون-هیوک"، معاون وزیر راه آهن و "وون کیل-او"، وزیر وزرش و فرهنگ حضور دارند.

 

کره جنوبی نیز "چو میونگ-گیون"، وزیر اتحاد مجدد دو کره را در راس هیاتی به این نشست اعزام می‌کند.دولت پیونگ یانگ همچنین اعلام کرده که کیم جونگ اون،‌ رهبری کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قرار است در ۱۲ ژوئن سال جاری میلادی در سنگاپور با یکدیگر دیدار کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :