موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/140308 :کد

آمریکا رهبر سوسیالیست ونزوئلا را تحریم کرد

  شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ — ۰۹:۱۹
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -آمریکا رهبر سوسیالیست ونزوئلا را تحریم کرد

دولت ترامپ تحریم‌هایی علیه رئیس حزب سوسیالیست ونزوئلا وضع کرده است. اتهام او قاچاق مواد مخدر و ریاست یک شبکه مهم فساد است که پول شرکت‌های دولتی را به حساب‌هایی در روسیه و سایر کشورها منتقل می‌کرده است.

به گزارش تحلیل ایران،اقدامات روز جمعه از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا هرگونه دارایی "دیوسدادو کابیو"، رهبر حزب سوسیالیست ونزوئلا را در آمریکا توقیف می‌کند و اجازه معامله آمریکایی‌ها با او را نمی‌دهد.تنش‌ها در آستانه انتخابات روز یکشنبه ریاست جمهوری ونزوئلا مجددا میان واشنگتن و کاراکاس بالا گرفته است و دولت ترامپ تاکید دارد که آن را به رسمیت نمی‌شناسد.

 

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای گفت، کابیو که دومین فرد قدرتمند در ونزوئلا پس از نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا محسوب می‌شود، از مناصب دولتی مختلف خود طی دو دهه گذشته برای "اخاذی، پولشویی و اختلاس" استفاده کرده است.آمریکا ده‌ها مقام ونزوئلایی از جمله مادورو را طی ماه‌های اخیر به اتهام نقض‌های حقوق بشری، قاچاق مواد مخدر و نابودی دموکراسی تحریم کرده است اما کابیو تاکنون مصون مانده بود و آمریکا در واقع از شخص با نفوذ و قدرتمندی حمایت می‌کرد تا به نوعی میان حلقه یاران نزدیک مادورو اختلاف‌افکنی کند.

 

کابیو متهم است که به صورت غیر قانونی آهن از یک شرکت دولتی استخراج و صادر کرده است و روند پولشویی آن در کاستاریکا و روسیه انجام شده است. هنوز دولت کاراکاس یا کابیو واکنشی نشان ندادند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :