موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/140344 :کد

هزینه ۴۰ میلیون دلاری عروسی سلطنتی از جیب مالیات دهندگان انگلیسی

  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ — ۱۱:۳۷
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -هزینه ۴۰ میلیون دلاری عروسی سلطنتی از جیب مالیات دهندگان انگلیسی

بر اساس برآوردها عروسی شاهزاده انگلیسی هری و همسرش مگان مارکل بیش از ۴۰ میلیون دلار خرج روی دست مردم انگلیس و مالیات دهندگان گذاشته است.

به گزارش تحلیل ایران،این عروسی سلطنتی نزدیک به ۴۳ میلیون دلار هزینه داشته با این حال بخش عمده این پول بیشتر از آن که مربوط به تزئینات و تجملات مراسم باشد مربوط به تامین امنیت این زوج و مهمانانشان بوده است.بر اساس اعلام یک وبسایت انگلیسی به نام bridebook هزینه امنیت این عروسی سلطنتی اعم از استقرار تک تیرانداز روی پشت بام‌ها، به کار گیری پلیس‌های مخفی و یک سیستم ضد پهپاد به ۴۰.۱ میلیون دلار می‌رسد. همچنین طبق اعلام ایمی دان، یک برنامه‌ریز عروسی با استناد به "CNBC Make It" دیگر هزینه‌ها شامل غذا، گلها و لباس ۲.۷ میلیون دلار برآورد می‌شود.

 

در حالی که خاندان سلطنتی انگلیس اعلام کرده که هزینه مراسم کلیسا، موزیسین‌ها، گلها، تزئینات و مراسم پذیرایی را پرداخت کرده، انتظار می‌رود هزینه تامین امنیت این مراسم از جیب مالیات دهندگان انگلیسی پرداخت شود.در عین حال گزارش شده که عروس نیز هزینه لباس عروسی خود را که ۲۷۰ هزار دلار برآورد شده، پرداخت کرده است.این لباس عروسی ابریشمی از سوی کلر کلیر، یک طراح مشهور انگلیسی متعلق به شرکت مد ژیوانشی طراحی شده است.

 

با وجود این که این عروسی سلطنتی برای دولت بریتانیا، خاندان سلطنتی و مارکل هزینه بر بوده اما بر اساس اعلام Brand Finance، یک شرکت مشاوره تجاری و مالی، انتظار می‌رود که این رخداد پرخرج حدود ۱.۴۳ میلیارد دلار را از طریق گردشگری، صنعت مد، فروش کالا و خرده فروشی‌های دیگر وارد اقتصاد انگلیس کند.روز شنبه مگان مارکل و شاهزاده هری در این مراسم پرهزینه که در قلعه ویندسور برگزار شد با یکدیگر ازدواج کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :