موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/140352 :کد

آمریکا در صدد اعمال تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا

  دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ — ۰۹:۵۶
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -آمریکا در صدد اعمال تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا

معاون وزیر امورخارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا را به رسمیت نخواهد شناخت.

به گزارش تحلیل ایران،جان سولیوان، معاون وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به این که این کشور اعمال تحریم‌های نفتی مضاعف علیه ونزوئلا را مورد بررسی قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: لازم است اطمینان حاصل کنیم که مقصود خود را که همان هدف قرار دادن مقام‌های فاسد دولت ونزوئلا و نه مردم این کشور است، دنبال می‌کنیم.معاون رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم آسیبی به ونزوئلا وارد شود که پس از تحقق دموکراسی در این کشور جبران آن دشوار باشد.

 

سولیوان اعمال تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا را گامی بسیار مهم قلمداد کرد وافزود: در حال حاضر مشغول بررسی جدی این مسأله هستیم.پیش از این، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در توئیتر خود نوشته بود: به اصطلاح انتخابات ونزوئلا که امروز برگزار می‌شود، مشروعیت ندارد. آمریکا در کنار کشورهای دموکراتیکی که از مردم ونزوئلا و حقوق آنان برای انتخاب نمایندگان خود از طریق انتخابات آزاد و عادلانه حمایت می‌کنند، می‌ایستد.

 

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش به تحولات سوریه و عراق و پرداخت و گفت: دولت آمریکا متعهد به از بین بردن داعش و تأمین منافع خود در منطقه در سوریه و عراق است.وی همچنین درباره گزارش‌های مربوط به تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروها و کمک‌هایش از شمال غرب سوریه اظهار بی‌اطلاعی کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :