موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/140426 :کد

پاکستان ۲۵ ژوئیه انتخابات سراسری برگزار می‌کند

  یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ — ۰۹:۳۷
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -پاکستان ۲۵ ژوئیه انتخابات سراسری برگزار می‌کند

مقام‌های انتخاباتی پاکستان اعلام کردند، این کشور قرار است در تاریخ ۲۵ ژوئیه انتخابات سراسری برگزار کند و ممنون حسین، رئیس‌جمهور این کشور این تاریخ را تایید کرده است.

به گزارش تحلیل ایران،این در حالی است که دولت فعلی پاکستان در آستانه ورود به آخرین هفته کاری خود است.قرار است ۳۱ مه دولت و پارلمان پاکستان منحل شوند و یک نخست وزیر موقت به همراه یک دولت موقت کنترل را به دست بگیرند.با این حال جدال سیاسی میان حزب حاکم "مسلم لیگ نواز" و مخالفانش در پارلمان تاکنون اعلام تصمیم برای روی کارآمدن یک نخست وزیر موقت جدید را به تعویق انداخته بود.حزب عمران خان، سیاستمدار مخالف دولت پاکستان به نام حزب "تحریک انصاف" انتظار می‌رود به عنوان رقیب اصلی حزب حاکم مطرح شود.

 

انتخابات جدید پاکستان در حالی قرار است برگزار شود که بی‌ثباتی فزاینده دراین کشور دیده می‌شود و حزب حاکم مسلم لیگ نواز ارتش قدرتمند پاکستان را که در نیمی از تاریخ این کشور بعد از استقلال در تاریخ ۱۹۴۷ قدرت را در دست داشته، متهم کرده که در امور سیاسی مداخله کرده و در تلاش برای تضعیف دولت است.با این حال ارتش پاکستان مداخله در سیاست را رد می‌کند.دولت موقت معمولا در پاکستان تصمیم‌های مهم را اتخاذ نمی‌کند به جز اینکه مسئولیت نظارت بر انتخابات جدید تا زمان انتخاب دولت جدید را به عهده می‌گیرند. این در حالی است که این دولت مجبور است با توجه به دورنمای نامناسب پیش‌روی اقتصاد پاکستان تلاش زیادی نیز برای تقویت اقتصاد انجام دهد.

 

در حال حاضر ذخایر ارز خارجی پاکستان به سرعت در حال مصرف شدن است و در یکسال گذشته کسری بودجه پاکستان به شدت تشدید شده است و بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که پاکستان احتمالا نیاز به گرفتن وام جدید از صندوق بین‌المللی پول خواهد داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :