موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/140558 :کد

وعده کمک ۴۰ میلیون دلاری اروپا به ونزوئلایی‌ها

  شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ — ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -وعده کمک ۴۰ میلیون دلاری اروپا به ونزوئلایی‌ها

اتحادیه اروپا وعده کمک بیش از ۴۰ میلیون دلار به ونزوئلا را داده تا این کشور از بحران بشری فزاینده خارج شود.

به گزارش تحلیل ایران،مقام‌های کمیسیون اروپایی اعلام کردند، اکثر این پول قرار است صرف خدمات درمانی، بهداشتی، آب قابل شرب و غذا برای ونزوئلایی‌هایی شود که در داخل و خارج این کشور در مضیقه هستند.رهبران اروپایی تهدید کرده‌اند دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه مقام‌های ارشد این کشور آمریکای لاتین اعمال کند.

 

کریستوس استیلیانیدس، کمیسیونر اروپایی گفته که اخیرا به مرز کلمبیا با ونزوئلا سفر کرده و نشانه‌هایی از بحران آشکار را در آنجا مشاهده کرده است.وی ادامه داد: بسیاری از مردم از فقدان دارو و کمک‌های بشردوستانه رنج می‌برند. ما نمی‌توانیم در حاشیه باشیم و تنها این تراژدی انسانی را نظاره کنیم.پیروزی نیکولاس مادورو برای شش سال دیگر به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا از سوی آمریکا، اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای همسایه‌اش در آمریکای لاتین مورد قبول واقع نشده و آنها انتخاب وی را امری مشروع نمی‌دانند.

 

از زمان انتخاب مجدد مادورو، اتحادیه اروپا خواستار برگزاری انتخابات جدیدی شده و گفته که به دنبال اعمال دور جدیدی از تحریم‌ها برای هدف قرار دادن نزدیکان مادورو است.کارشناسان می‌گویند، کمک‌های بشردوستانه اروپا به مردم ونزوئلا در تناقض با تحریم‌ها یا آنهایی که در فهرست تحریم‌های آمریکا هستند، قرار ندارد.

                               

تحریم     آمریکا     اروپا     ونزوئلا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :