موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/140561 :کد

پوتین: گفت‌وگو با ترامپ می‌تواند سازنده باشد

  شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ — ۰۹:۲۴
تعداد بازدید : ۱۲۷   
 تحلیل ایران -پوتین: گفت‌وگو با ترامپ می‌تواند سازنده باشد

رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد گفت‌وگو با دونالد ترامپ "می‌تواند سازنده" باشد. اظهارات پوتین پس از آن مطرح شد که همتای آمریکایی او خواستار الحاق مجدد روسیه به گروه هفت کشور صنعتی شد.

به گزارش تحلیل ایران،ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در مصاحبه‌ای با تلویزیون روسیه گفت: ترامپ شخص متفکری است که می‌داند چطور به حرف دیگران گوش کند و به استدلال آنها پاسخ دهد. همین منجر شد تا باور کنم که گفت‌وگو با او می‌تواند سازنده باشد.ترامپ پیش از سفر به کانادا برای شرکت در نشست گروه هفت خواستار بازگشت مجدد این گروه به فرمول "جی-هشت" شد. رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد: آنها روسیه را بیرون انداختند. آنها باید اجازه بازگشت به روسیه بدهند زیرا ما باید روسیه را در میز مذاکره داشته باشیم.

 

مسکو به دلیل الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود در سال ۲۰۱۴ از گروه هشت اخراج شد و رهبران اروپایی مخالف بازگشت مجدد روسیه هستند.روابط آمریکا – روسیه نیز بر سر جنگ‌های روسیه در منطقه، الحاق شبه جزیره کریمه و مشارکت در ناآرامی‌ اوکراین دچار اختلافات بسیاری است. تصمیم ترامپ برای خروج کشورش از توافق هسته‌ای ایران هم از دیگر موارد اختلاف است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :