موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/14070 :کد

0

نیروهای امنیتی برای مقابله باهرتوطئه‌ای درمناسک حج اماده اند

  جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۳
تعداد بازدید : ۹۱۲۶۶   
 تحلیل ایران -نیروهای امنیتی برای مقابله باهرتوطئه‌ای درمناسک حج اماده اند

ولیعهد عربستان بر آمادگی کامل نیروهای امنیتی کشورش برای مقابله با هرگونه چالشی در مناسک حج که جان حجاج را به خطر بیاندازد، تاکید کرد.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از شبکه خبری الجزیره، محمد بن نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد عربستان که مسئول اصلی رسیدگی به پرونده‌ مقابله با تروریسم این کشور نیز محسوب می‌شود، در جریان مراسم نظامی‌ که هر ساله پیش از آغاز مناسک حج برگزار می‌شود، تاکید کرد که ریاض به هیچ وجه اجازه نخواهد داد از این مناسک مذهبی برای اهداف سیاسی و یا تبلیغات برای یک گروه خاص سو‌ء‌استفاده شود.

وی گفت: نیروهای امنیتی در کمین کسانی هستند که دست به چنین کارهایی بزنند و افراد خاطی هر کسی که باشند توسط دستگاه امنیتی دستگیر خواهند شد.

محمد بن نایف که همزمان وزیر کشور و رئیس کمیته عالی حج عربستان نیز هست، درباره آمادگی کشورش برای برگزاری مناسک حج گفت: بیشترین حجم خدمات و تسهیلات فراهم شده تا حجاج بیت الله الحرام بتوانند با آسایش و اطمینان خاطر حج خود را به جای آورند.

ولیعهد عربستان در ادامه تاکید کرد: عربستان همچنان هدف گروه‌های تروریستی متعددی است که از سوی برخی کشورها و گروه‌ها حمایت می‌شوند و هریک هدفی را دنبال می‌کنند.

محمد بن نایف در ادامه درباره حادثه سقوط جرثقیل در مکه و کشته شدن حجاج گفت: حادثه هفته گذشته درمسجدالاحرام هرگز و در هیچ شرایطی بر برنامه‌های موسم حج تاثیر نخواهد گذاشت.

براساس گزارش مرکز دفاع مدنی عربستان در این حادثه 107 زائر کشته و 238 تن دیگر زخمی شدند. پادشاه عربستان پس از این حادثه دستور داد به خانواده‌های قربیان و تمامی زخمی‌ها خسارت پرداخت شود.


ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :